Gadżety

Koszulka KSM

 

  T-shirt w kolorze czarnym.
  Z przodu godło z napisem "Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.
  Z tyłu napis "Służyć Bogu i Ojczyźnie Gotów!".

  Cena: 25zł

 

 


Polar KSM

 

  Polar w kolorze czarnym.
  Z przodu godło z napisem "Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.
  Z tyłu napis "Służyć Bogu i Ojczyźnie Gotów!".

  Cena: 75zł

 

 


Smycz KSM

 

  Dwustronny nadruk "Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej".
  Cyklicznie powtarzające się godło KSM.
  Plastikowa klamra i metalowy karabińczyk.

  Cena: 5zł

 

 


 Długopis KSM

 

  Nadruk "Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży".
  Kolor wkładu: Niebieski.
  Kolor długopisu: niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy.

  Cena: 5zł

 

 


 Flaga KSM

 

  Dostępna w dwóch rozmiarach 100x70cm i 400x140cm.
  Nadruk niełamliwy, wykonany w wysokiej temperaturze.
  Wykonana z materiału do produkcji flag.

  Cena: 15zł i 25zł

 

 


 

 Gadżety do nabycia: 

W czasie szkoleń, warsztatów, zjazdów KSM DS.
W biurze KSM DS (Sandomierz, pl. św. Wojciecha 4).

Przekaż 1% podatku

 

Dzięki Waszemu wsparciu możemy lepiej realizować naszą misję. Środki przekazane na KSM Diecezji Sandomierskiej zostaną wykorzystane na organizację takich inicjatyw młodzieżowych, jak:

 

  • kursy, warsztaty i szkolenia tematyczne
  • obozy formacyjne dla młodzieży
  • zloty i zawody sportowe
  • konkursy w różnych kategoriach
  • konferencje, debaty dla młodzieży
  • pielgrzymki, rekolekcje, czuwania i dni skupienia

 

Co trzeba zrobić, aby przekazać 1% podatku.


Krok po kroku:

1. Oblicz podatek należny Urzędowi Skarbowemu

2. Przy wypełnianiu odpowiedniego dla siebie formularza PIT znajdź część WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”

3. Wpisz w odpowiedniej rubryce PIT-u (w każdym formularzu jest taka możliwość) numer KRS : 0000339553

4. W odpowiednią rubrykę wpisz kwotę obliczonego 1 %

5. W rubryce „cel szczegółowy”wpisz KSM SANDOMIERZ

6. Tak wypełniony formularz przekaż do Urzędu Skarbowego.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NASZYM OFIARODAWCOM!

10 Zasad KSM-owicza


1. Kochaj Boga, szerz Królestwo Chrystusowe w swojej duszy, w swojej rodzinie i w swym środowisku
Bóg jest Najlepszy, Najmędrszy i Wszechmocny, jest naszym Ojcem. Bogu wszystko zawdzięczamy. Musimy dbać o wszystkich, dla których możemy coś zrobić, aby byli lepszymi katolikami. Mamy szerzyć naukę Chrystusa w swej rodzinie, wśród sąsiadów, w otoczeniu szkoły, uczelni, pracy i wśród innych członków narodu.

2. Służ czynnie Kościołowi i Ojczyźnie
Miej oczy szeroko otwarte, od razu rób wszystko, co dobrego możesz. Jako światły Katolik stajesz się obrońcą Kościoła odpierając ataki na religię, kierując przeciwników Boga. Praca dla Ojczyzny ma większe znaczenie niż obrona na polu bitwy. Kiedy trzeba jej będzie bronić, nie powinieneś uchylać się od tego.
3. Kształcić swój umysł, swą wolę, swe serce
Nie żałuj czasu na czytanie dobrych książek, słuchanie dobrych wykładów. Bierz udział w pożytecznych rozmowach, pogadankach, ćwiczeniach. Trzeba mieć umysł jasny i prawdziwą wiedzę. Nawet najjaśniejszy umysł nie wystarcza, tam, gdzie nie ma silnej woli. Ćwicz więc wolę, a serce swe uczyń wrażliwym na potrzeby innych.

4. Szanuj swą godność, bądź prawy i czysty
Wielka jest godność człowieka, stworzonego przez Boga, odkupionego przez Syna Bożego. Wielka jest godność młodego człowieka. Staraj się byś niczym niegodnym imienia tego nie splamił. Bądź prawy i czysty, unikaj grzechu, zwłaszcza nieczystego.

5. Pracuj chętnie, cudzą pracę szanuj, dąż do sprawiedliwości społecznej
Roztropnie kierowaną pracą możemy budować silną i szczęśliwą Polskę. Kto umie pracować i zna trud pracy, ten nigdy nie pokusi się o zniszczenie owoców cudzej pracy, ani dorobku poprzednich pokoleń, czy dobra wspólnego.

6. Szerz chrześcijańską kulturę życia. Bądź uprzejmy, koleżeński, pomagaj chętnie bliźnim
Grzeczność i uprzejmość charakteryzuje dojrzałego chrześcijanina, który nie ma rozchwianej osobowości, ale w każdej sytuacji potrafi się znaleźć i uszanować innych ludzi.

7. Obowiązki spełniaj sumiennie, bądź karny i posłuszny
Sumienność i punktualność są niezbędne w każdej pracy. Bez nich wszystko, co robimy, będzie niedokładne. Praca zbiorowa wymaga od nas podporządkowania się, karności i posłuszeństwa. Bez dobrego kierownictwa i karności marnuje się wiele sił i środków.


8. Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny

Uprawiaj ćwiczenia fizyczne, nie używaj napojów alkoholowych. Sport, turystyka, ćwiczenia fizyczne, to nie tylko rozrywka, ale także ważny czynnik kształtowania osobowości i wzmocnienie sił fizycznych. Katolik jest nie tylko człowiekiem wielkiego „ducha”, ale i harmonijnie rozwiniętego ciała. Troska o integralny rozwój psychofizyczny jest także wykładnikiem naszej osobistej wiary. Dlatego zwracamy uwagę na twórczy wypoczynek i kulturalne, urozmaicone spędzanie wolnego czasu.

 
9. Bądź gospodarny, oszczędny, cudze dobro szanuj
Polska potrzebuje dzisiaj dobrych "gospodarzy". Budujemy nasze państwo po wielu latach rabunkowej gospodarki. Ucz się gospodarować swoimi pieniędzmi i staraj się je jak najlepiej "zainwestować".
 
10. Bądź stały w przekonaniach wytrwały w działaniu, pogodę ducha nieś w swe otoczenie
Myśląc o Bogu w świecie wyrabiaj sobie katolicki pogląd nas świat. Tym przekonaniom masz pozostać wierny. Bądź wytrwały w postępowaniu według swoich zasad, chociażby narażało cię to na nieprzyjemności, czy drwiny. Zadowolenie z tego, że wytrwałeś, będzie dla ciebie najlepszą nagrodą. Pogoda ducha i uśmiech niech promieniują z twojej osobowości. Spokój i umiejętność rozładowywania napiętych sytuacji niech będą darem jaki możesz zaofiarować innym. Wystrzegaj się taniej rozrywki i beztroskiej wesołkowatości.

Jak założyć oddział

Instrukcja założenia oddziału KSM przy parafii:

 

1)      Zapoznanie się ze Statutem KSM-u i Regulaminem KSM-u

2)      Rozmowa z Księdzem Proboszczem z propozycją założenia oddziału KSM

3)      Zaproponować lub poprosić o wyznaczenie Księdza Asystenta

4)      Poproszenie o wyznaczenie stałego miejsca spotkań

5)      Zebranie grupy, będącej założycielami Oddziału KSM

6)      Ustalenie stałego terminu i miejsca spotkań

7)      Kontakt z Zarządem Diecezjalnym, Ks. Asystentem diecezjalnym

8)      Wybranie kierownictwa Oddziału KSM (prezesa, z-cy prezesa, sekretarza z-cy sekretarza, skarbnika)

9)      Ułożenie programu: działania i spotkań formacyjnych (biorąc pod uwagę propozycje Zarządu KSM)

Patroni

Bł. Karolina Kózkówna

Urodziła się 2 sierpnia 1898 roku we wsi Wał-Ruda koło Brzeska, w Galicji. Ochrzczona została 7 sierpnia w kościele parafialnym w Radłowie przez ks. Józefa Olszowskiego, w obecności rodziców chrzestnych - Jana Kosmana i Karoliny Łopuszyńskiej. Była czwartym z jedenaściorga dzieci Jana i Marii Kózków w ubogiej, chłopskiej rodzinie. Całe życie spędziła w rodzinnej wiosce, bardzo aktywnie uczestnicząc w życiu religijnym. Była bliską współpracowniczką miejscowego proboszcza - ks. Mendrali - w organizowaniu życia i grup parafialnych (Apostolstwo Modlitwy, Bractwo Wstrzemięźliwości, Żywy Różaniec), pomagała także w prowadzeniu wiejskiej czytelni. Dnia 18 listopada 1914 r. we wsi Wał-Ruda została zamordowana jako 16-latka, broniąc się przed zgwałceniem przez rosyjskiego żołnierza na początku I wojny światowej. W pogrzebie wzięło udział około 3 tysięcy ludzi. Bł. Karolina szybko otoczył kult męczeństwa i świętości. 18 listopada 1917  roku, na polecenie bp. Leona Wałęgi dokonano przeniesienia zwłok Karoliny z miejsca jej pochówku do specjalnego grobowca położonego w pobliżu kościoła parafialnego w Zabawie. Działalność biskupów Stepy i Ablewicza zainicjowały oficjalny proces beatyfikacyjny, rozpoczęty ostatecznie w 1965 r. 30 czerwca 1986 r. został przyjęty dekret o męczeństwie Karoliny Kózkówny; 10 czerwca 1987 r., podczas wizyty w Tarnowie, papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną. Jako młoda dziewczyna, która oddała życie, broniąc swojej czystości, stała się patronką Ruchu Czystych Serc (RCS), Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Diecezji Rzeszowskiej. Wspomnienie liturgiczne obchodzimy 18 listopada.

Św. Stanisław Kostka

Urodził się w Rostkowie pod Przasnyszem. 1550 roku jako syn kasztelana zakroczymskiego. Mając lat 14 został wyprawiony ze starszym bratem Pawłem do Wiednia. Uczęszczał tam do gimnazjum, czyniąc postępy w nauce. Żył równocześnie intensywnym życiem religijnym. Od choroby w 1565 roku zdecydowanie zmierzał do realizacji powołania zakonnego. Natrafił jednak na trudności ze strony rodziny. By ich uniknąć w 1567 r. uszedł do Bawarii; skąd został skierowany do Rzymu, gdzie wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Opinia świętości, jaka mu towarzyszyła już pod koniec życia, wzmogła się jeszcze bardziej po jego śmierci. Zachwyciwszy wszystkich swoją duchową dojrzałością i rozmodleniem zapadł w sierpniu następnego roku na malarię i zmarł późnym wieczorem w wigilię Wniebowzięcia NMP. W 1670 r. został ogłoszony błogosławionym, a uroczysta kanonizacja nastąpiła w 1726, której dokonał Benedykt XIII. Jest patronem polskiej młodzieży. Przedstawia się go w towarzystwie anioła udzielającego mu Komunii św. i z liliami – symbolem czystości i niewinności.

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...