I Diecezjalny Bal Karnawałowy w Zaklikowie

7Ponad 120 druhów i druhen Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii w: Borowie, Brzezinach Stojeszyńskich, Chmielowie, Ćmielowie, Gościeradowie, Iwaniskach, Janiku, Jeżowem, Lipie, Modliborzycach, Nowej Dębie (Podw. Krzyża św.), Ostrowcu św. (M.B. Saletyńskiej), Pysznicy, Tuszowie Narodowym, Włostowie i Zaklikowie wraz z księżmi asystentami wzięło udział w I Diecezjalnym Balu Karnawałowym KSM DS, który odbył się 26 stycznia 2013r. w Zaklikowie. Organizatorem całej imprezy był oddział KSM działający przy parafii M.B. Częstochowskiej w Lipie.
Wspólne świętowanie rozpoczęło się udziałem we Mszy św. w kościele parafialnym w Zaklikowie. Podczas homilii Asystent Diecezjalny KSM – ks. dr Marek Kumór podkreślił jak ważna jest misja członków przynależących do KSM-u, którzy powinni być dla swoich rówieśników przykładem, że można żyć pięknie, w przyjaźni z Panem Bogiem, poprzez modlitwę, podejmowane inicjatywy oraz wspólną zabawę. „Nie możemy poddać się laicyzacji, którą spotykamy w telewizji i w tym, co czytamy...módlcie się za siebie nawzajem, módlcie się za młodzież z naszej diecezji" – powtarzał dalej ks. Marek.
Po Mszy św. wszyscy przybyli goście udali się do Restauracji „Niezapominajka", która została udostępniona młodzieży przez Wójta Gminy Zaklików – Zdzisława Wójcika, właściciela lokalu.
Na początku Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM –Damian Warchoł powitał wszystkich przybyłych i dokonał uroczystego rozpoczęcia balu, po czym rozpoczęła się wspólna zabawa. Tańce, liczne zabawy i konkursy z nagrodami zachęcały wszystkich do pozostania „na parkiecie". Na twarzach uczestników ciągle widoczna była radość ze wspólnej zabawy, którą prowadzili didżeje z Zaklikowa – Michał i Marcel. Podczas zabawy organizatorzy zapewnili również poczęstunek, składający się z gorących dań i przystawek, które dodawały siły w dalszym szaleństwie na parkiecie, które trwało do 2:00 w nocy.
Diecezjalny Bal Karnawałowy KSM DS 2013 na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich uczestników. Była to pierwsza pierwsza tego typu diecezjalna impreza, ale na pewno nie ostatnia.

Damian Warchoł 

Prezes KSM DS

 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...