Debata walentynkowa w Zakopanem

glowne„Zamieszkać razem? Tylko po ślubie!" – na ten temat dyskutowało 44 uczestników Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej z parafii w Lipie, Sarnowie, Gościeradowie, Zaklikowie, Ćmielowie, Brzezinach Stojeszyńskich, Modliborzycach, Gorzycach oraz z koła kleryckiego przy WSD w Sandomierzu, podczas debaty walentynkowej, zorganizowanej w trakcie obozu w Zakopanem, który odbywał się w dniach 7-10 lutego 2013r. Debatę prowadzili : Natalia Kopeć i Michał Panek – instruktorzy diecezjalni KSMu.
Podczas obozu w zaśnieżonym Zakopanem, uczestnicy brali również udział w wyprawach górskich, m.in. do Pustelni Brata Alberta, Doliny Kościeliskiej, Smreczyńskiego Stawu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Nie zabrakło także spaceru po Krupówkach – najsłynniejszej i najbardziej reprezentacyjnej ulicy w Zakopanem, znajdującej się w centrum miasta oraz wjazdu kolejką linowo-terenową na Gubałówkę – szczyt o wysokości 1126 m n.p.m. w północno-zachodniej części Zakopanego.
W zimowej stolicy Polski uczestnicy obozu mieli również okazje do integracji podczas wspólnych spotkań, rozmów, a także w czasie dyskoteki „ostatkowej", zorganizowanej ostatniego wieczoru zimowiska.
Program każdego dnia wypełniała również wspólna modlitwa. Podczas Mszy św., organizatorzy wyjazdu, asystent diecezjalny KSM – ks. dr Marek Kumór i asystent oddziału KSM w Lipie – ks. Tomasz Zdyb w czasie kazań podkreślali, jak ważny jest rozwój młodego człowieka i pokonywanie swoich słabości. Zachęcali także do spotykania Boga w pięknie krajobrazu górskiego, a także przypominali, jak szczególne miejsce w sercu bł. Jana Pawła II zajmowały góry.
Obóz zakończył się udziałem w niedzielnej Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Niektórzy ze łzami w oczach żegnali się z Zakopanem, ale niesamowita chwile i przeżycia będą towarzyszyły uczestnikom na długo. Tęsknota KSMowiczów za wspólnym, kilkudniowym spotkaniem będzie krótka, bo już pojawiły się plany wyjazdu wakacyjnego.

 

Damian Warchoł
Prezes KSM Diecezji Sandomierskiej

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...