Dni formacyjne dla Kierownictw i Komisji Rewizyjnych KSM

dsc 5941 1024x768Ostatnie dni ferii zimowych 20 liderów oddziałów KSM z parafii w Ćmielowie, Janiku, Krzątce, Nowej Dębie (Podw. Krzyża św.), Sarnowie, Tuszowie Narodowym i Zaklikowie spędziło w Sandomierzu, podczas Dni Formacyjnych dla Kierownictw i Komisji Rewizyjnych, odbywających się w dniach 22-24 lutego 2013r.
Weekendowe spotkanie rozpoczęło się od obrad, podczas których zostały podsumowane ostatnie akcje podejmowane przez KSM, m.in: „Świąteczna paczka dla dziecka", „Pocztówka", Diecezjalny Bal Karnawałowy KSM w Zaklikowie, obóz zimowy KSM w Zakopanem. Każde z obecnych kierownictw miało również możliwość zaprezentowania działalności swojego oddziału przez ostatni rok. Przedstawione również zostało kalendarium KSM DS na najbliższe pół roku oraz omówiono inne, bieżące sprawy stowarzyszenia.
Sobotni dzień upłynął uczestnikom w klimacie „roboczym". Podczas spotkań prowadzonych przez instruktorów diecezjalnych KSM – Eweliny Kusiak i Damiana Warchoła poruszono takie tematy jak: cechy osobowości lidera, jak prowadzić dokumentację w oddziale, w jaki sposób tworzyć plan roczny, jak zarządzać ludźmi w zespole i w jaki sposób zachęcić młodych ludzi do KSM-u.
Pozytywnych wrażeń, wzajemnej integracji i zdrowej rywalizacji dostarczył wieczorny konkurs wiedzy o KSM, podczas którego uczestnicy podzieleni na 3-osobowe zespoły wykonywały zadania dotyczące znajomości podstaw KSM-u, tych ogólnych, jak i związanych z funkcjonowaniem KSM w naszej diecezji. Dla zwycięzców przewidziane były nagrody.
Niedzielne przedpołudnie było czasem na zaprezentowanie swojego talentu i kreatywności. Uczestnicy podzieleni na zespoły mieli za zadanie stworzyć reklamy KSM-u, które były przygotowane w różnych formach: plakaty, piosenki, scenki. Efekty ich pracy były bardzo imponujące.
W programie dni formacyjnych nie zabrakło również wspólnej modlitwy, Mszy św., Drogi krzyżowej, Koronki do Miłosierdzia Bożego, czy kręgów biblijnych, prowadzonych przez alumnów WSD w Sandomierzu.
Czas spędzony na szkoleniu dla kierownictw szybko upłynął, jednak nie na długo uczestnicy opuścili Sandomierz, ponieważ już zapowiedzieli swój przyjazd na dni formacyjne dla kandydatów do KSM i dla kandydatów na zastępowych, które odbywać się będą w dniach 22-24 marca 2013r.

Damian Warchoł
Prezes KSM DS

">GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...