Autokarowa pielgrzymka KSM DS do Zabawy

 

    Pięknego, słonecznego dnia, 20-osobowa grupa KSM-owiczów z oddziałów przy parafii w Modliborzycach, Zaklikowie, Lipie, Chmielowie, Sarnowie i Tuszowie Narodowym uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce KSM DS śladami bł. Karoliny Kózkówny, która odbyła się 13 kwietnia 2013 roku. Po dojechaniu do Zabawy, młodzi pielgrzymi udali się do Sanktuarium bł. Karoliny, gdzie wspólnie modlili się modlitwą różańcową. Był także czas na zwiedzenie całego Sanktuarium oraz osobistą modlitwę przy sarkofagu patronki młodzieżyKolejnym punktem pielgrzymki było wspólne grillowanie w zabawskiej stodole. W ramach integracji był również przeznaczony czas na wspólne gry i zabawy.

            Korzystając z pięknej pogody, KSM-owicze wypożyczyli rowery i udali się do  Wał-Rudy – miejscowości, w której mieszkała bł. Karolina. Tam zwiedzili jej dom oraz przeszli szlakiem męczeństwa młodej męczennicy, odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po zakończonej modlitwie pielgrzymi odpoczywali pod  gruszą, gdzie bł. Karolina prowadziła słynne katechezy.

             W późnych godzinach popołudniowych KSM-owicze powrócili do swoich domów, przyznając, że Zabawa jest urokliwym miejscem, do którego chce się wracać i poczuć  obecność bł. Karoliny, tak więc na pewno nie był to ostatni wyjazd KSM DS śladami patronki młodzieży.

 

Damian Warchoł

Prezes KSM DS

 

GALERIA 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...