Zjazd Diecezjalny KSM DS 2013

 

Dnia 27.04 odbył się Zjazd Diecezjalny KSM DS, na którym świętowaliśmy 20-lecie działalności stowarzyszenia w diecezji. Było obecnych około 200 osób z 22 oddziałów. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, której przewodniczył Biskup Edward Frankowski.

Następnie wszyscy udaliśmy się do Domu Katolickiego na spotkanie z ojcem Tytusem Piłatem OM. W swoim wystąpieniu poruszył tematy bliskie młodym ludziom. Opowiadał nie tylko o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi, ale także wspominał o swoich życiowych doświadczeniach. Po wystąpieniu zakonnika przeszliśmy do spraw roboczych. Asystent Diecezjalny - ks. dr Marek Kumór oraz Prezes - Damian Warchoł, przedstawili obecnym KSM-owiczom najbliższe plany dotyczące działalności KSM-u. Zachęcali do uczestniczenia w wyjazdach i akcjach organizowanych w najbliższym czasie.

Kolejnym punktem naszego spotkania były uzupełniające wybory do Zarządu Diecezjalnego. Spośród 6 kandydatów wybrano następujące osoby: Katarzyna Łeptuch (Nowa Dęba parafia Podwyższenia Krzyża Świętego) - z-ca prezesa ZD), Izabela Mazur (Ostrowiec świętokrzyski, par. M.B. Saletyńskiej) - członek ZD.

Ostatnią częścią Zjazdu był piknik integracyjny,który odbył się w ogrodzie na Pl. św. Wojciecha przy Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym "Quo vadis". Po wspólnym grillowaniu, młodzież rozpoczęła wspólną zabawę. Aktywnie brała udział w rozgrywkach sportowych i tańcach integracyjnych, ciesząc się swoją obecnością.

Zjazd zakończył się około godz. 16:00. Zadowoleni uczestnicy z uśmiechami na twarzy pożegnali się wzajemnie obiecując sobie, że jeszcze powrócą do malowniczego Sandomierza.

 

Katarzyna Łeptuch
Z-ca prezesa KSM DS

 

GALERIA

 

 

 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...