Wizyta księdza kustosza z sanktuarium bł. Karoliny

          9 maja parafię w Lipie zaszczycił  swoją obecnością wyjątkowy gość – ksiądz Zbigniew Szostak - kustosz sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Oddziały KSM z Lipy i Zaklikowa uczestniczyły w majówce, a następnie we Mszy świętej, na której był obecny ksiądz kustosz.

          Wygłosił on piękne słowo dotyczące naszej patronki. Mówił, że święci są po to, aby nas zawstydzać - jak głosił Jan Paweł II na tarnowskich błoniach, podczas beatyfikacji Karoliny. Mimo tego, że była ona prostą dziewczyną, to w swym życiu codziennym pokazywała wszystkim, co znaczy być prawdziwym chrześcijaninem. Wszelkie prace wykonywała bardzo sumiennie, była wzorową uczennicą, dobrą koleżanką i córką. Była także prawą ręką proboszcza. Od Karoliny możemy się wiele nauczyć, powinniśmy ją naśladować nie tylko ze względu na to, że jest naszą patronką, ale dlatego, że przez życie przeszła będąc ciągle w bliskim kontakcie z Bogiem.

           Następnie, skierowaliśmy do ks. Zbigniewa kilka pytań dotyczących m.in. Miasteczka Modlitewnego, kanonizacji błogosławionej oraz tego czy jej postać była mu bliska przed rozpoczęciem pracy w parafii Zabawa.

          Na koniec Mszy świętej odmówiliśmy modlitwę o kanonizację bł. Karoliny Kózkówny i przyjęliśmy błogosławieństwo jej relikwiami, które mamy zaszczyt posiadać w naszym kościele.

           Po Mszy, udaliśmy się do salki parafialnej, gdzie odbyło się spotkanie oddziału KSM z Lipy i Zaklikowa z księdzem Zbigniewem. Padło wiele trudnych i ciekawych pytań, na które ks. Szostak odpowiedział wyczerpująco. Rozmawialiśmy także o pierścieniu bł. Karoliny i wakacyjnym wydarzeniu jakim jest Miasteczko Modlitewne, na które serdecznie wszystkich zachęcamy i zapraszamy.

          Jesteśmy bardzo wdzięczni księdzu kustoszowi, że zechciał i znalazł czas, aby przyjechać do naszej parafii.

          Podsumowaniem tego spotkania niech będą słowa miasteczkowej piosenki, nad którymi warto się głębiej zastanowić:
„Święci są po to, aby nas zawstydzać,
święci są też po to by drogę wskazywać.
Święci żyją świętymi, święci nie przemijają,
pragnąc świętości dla ludzi z nieba o świętość wołają”.

 

Anna Kaczmarzyk 

Prezes oddziału KSM w Lipie

 

GALERIA 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...