Jesienna Sesja Zarządów Diecezjalnych

     W Turno-Brzeźcach (diec. radomska), w dniach 13-15 września obradowali przedstawiciele KSM ok. 30 diecezji podczas Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych. Naszą diecezję reprezentowali: Asystent Diecezjalny – ks. dr Marek Kumór, Prezes – Damian Warchoł, Sekretarz – Wioleta Czajka i Zastępca Sekretarza – Aneta Abram.

          W 3-dniowym spotkaniu Krajowej Rady był czas na podsumowanie akcji i inicjatyw, podejmowanych przez KSM  w całej Polsce podczas ostatnich miesięcy. W związku z tym poruszono m.in. takie tematy: Dni formacyjne dla kleryków, Zarządów Diecezjalnych i Kierownictw na Śnieżnicy, Rajd dla Życia, który w tym roku przejeżdżał również przez naszą diecezję, Miasteczko Modlitewne przy Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, Akcja „Pocztówka”, „Flaga”, Mistrzostwa Polski KSM w Futsalu, Lednica 2013 raport z „Fundacji dla Młodzieży”.

         Bardzo ważnym tematem podczas Sesji były obchody 100-lecia śmierci bł. Karoliny, które przypada w 2014 roku. Razem z nami był obecny ks. Zbigniew Szostak – Kustosz Sanktuarium bł. Karoliny, który podzielił się swoimi przemyśleniami i propozycjami na czas obchodów „narodzin dla nieba błogosławionej Karoliny”.

       Równie istotną kwestią, która była poruszana jest przygotowanie i włączenie się KSM-u w organizację Światowych Dni Młodzieży, odbywających się w 2016 roku w Krakowie. Rozpoczęciem przygotowań będzie peregrynacja Krzyża ŚDM, który będzie wędrował po każdej diecezji. Zarządy Diecezjalne zobowiązały się do aktywnego włączenia się w przygotowanie ŚDM i „mocne” ewangelizowanie „swojej” młodzieży przez najbliższe 3 lata, by mieć w nich oparcie i pomoc. Zaproponowano przygotowanie ciekawych form prezentacji o KSM w różnych językach, stworzenia materiałów promocyjnych oraz przygotowanie programu i atrakcji  na czas pobytu młodzieży z innych krajów  w swojej diecezji.

          Oprócz powyższych tematów poruszono  również kwestię składek członkowskich i sprawozdań, formacji zastępowych, wprowadzenia odznak dla poszczególnych funkcji (zastępowi, kierownictwo, liderzy, instruktorzy), Dzień Papieski, Debaty Walentynkowe i inne bieżące sprawy stowarzyszenia.

         Dobrym słowem i dobrą radą służył ks. bp Henryk Tomasik – ordynariusz radomski, opiekun KSM z ramienia KEP, który był obecny z nami przez całe 3 dni.

         Sobotniego wieczoru mogliśmy uczestniczyć w Apelu Młodych na radomskim rynku ph. „Nie bój się… uwierz!”. Podczas koncertu „Nieziemskie granie” mogliśmy śpiewem uwielbiać Pana Jezusa. Była również stworzona strefa ciszy i pojednania, dla wszystkich potrzebujących sakramentu pokuty i osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

          Oprócz spotkań roboczych i Apelu Młodych, podczas Sesji był czas na wspólną modlitwę, Mszę św., adorację Najświętszego Sakramentu, a także na zawieranie nowych znajomości i wymianę doświadczeń między przedstawicielami różnych diecezji.

          Spotkanie Krajowej Rady przebiegło w bardzo miłej i twórczej atmosferze, dzięki czemu mogliśmy stamtąd wyjechać z pozytywną energią i wieloma ciekawymi pomysłami do zrealizowania w swojej diecezji. Kolejna Sesja Zarządów odbędzie się już w lutym, podczas której odbędą się wybory do Prezydium Krajowej Rady i Krajowej Komisji Rewizyjnej na lata 2014-2016, a gościć nas będzie KSM Diecezji Drohiczyńskiej.

 

 Damian Warchoł

Prezes KSM DS

GALERIA          

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...