Jesienna Rada Kierownictw KSM DS   W Instytucie Teologicznym im. bł. Wincentego Kadłubka w Sandomierzu, 28 września odbyła się Jesienna Rada Kierownictw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Przybyło na nią 67 delegatów i księży asystentów z 21 oddziałów z całej diecezji.
Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa, której przewodniczył Asystent Diecezjalny ks. dr Marek Kumór. 
W imieniu biskupa ordynariusza słowo do młodych skierował wikariusz generalny ks. Jerzy Dąbek. Wyraził nadzieję na aktywny udział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy organizacji tygodnia misyjnego jaki będzie organizowała nasza diecezja dla młodych, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Ks. Dąbek zachęcał zgromadzonych, aby swoim przykładem zachęcali innych do wstąpienia w szeregi KSM-u. 
Następnie wszyscy przenieśli się do auli, w której odbyła się część robocza spotkania. Przewodniczył jej Prezes Zarządu Damian Warchoł. Spotkanie miało na celu omówienie kalendarium na najbliższy rok formacyjny, podejmowanych akcji w przyszłym roku oraz bieżących spraw stowarzyszenia. 
W tej części spotkania miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu o życiu św. Stanisława Kostki, który wygrała Kinga Pieróg z Sarnowa. 
W przerwie można było nabyć materiały formacyjne i gadżety w sklepiku oraz uzupełnienie zaległości przez poszczególne oddziały. 
Po zakończonym spotkaniu wszyscy wrócili do swoich oddziałów pełni zapału do pracy na cały rok formacyjny.

Sylwia Szymańska
Członek Delegat ZD KSM DS

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...