Wspomnienie Jana Pawła II w Sarnowie

    16 października bieżącego roku, minęło 35 lat od momentu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tym wydarzeniem, młodzież KSM-u zgromadzona przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sarnowie, przygotowała krótki montaż słowno-muzyczny w którym na nowo przybliżyła postać wielkiego Polaka.

          Na początku przedstawienia przenieśliśmy się do Rzymu, na plac Świętego Piotra, gdzie właśnie zakończyło się konklawe po przedwczesnej śmierci Jana Pawła I.  Zostawały wówczas przypominane słowa kardynała Pericle Fellici, które na nowo zatrzymały dech w piersiach. Papieżem został Polak, 58-letni Karol Wojtyła.

          Przy blasku świec, młodzież w kolejnych odsłonach przybliżała jego niezwykle ciekawą i barwną biografię, począwszy od najmłodszych lat poprzez wiek młodzieńczy, posługę kapłańską i  blisko 27-letni pontyfikat.  

         Nie sposób było ominąć wzruszających kazań papieża wygłoszonych podczas pielgrzymek do Ojczyzny, a tym pamiętne wystąpienie w Warszawie 1999r i słowa które przemieniły Polskę: „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”.

          Przedstawienie było wzbogacone wspaniałą muzyką z filmu o papieżu z Johnem Voightem w roli głównej, a także krótkim wystąpieniem młodej skrzypaczki. Montaż zostało nagrodzony wielkimi brawami.

         Ogromnym zaskoczeniem były owacje na stojąco. Na końcu artyści wraz ze zgromadzoną publicznością odśpiewali ulubioną pieśń Ojca Świętego- Barkę.

         Udział w przedstawianiu wzięli: Marta Kiełb, Joanna Maziarz, Dawid Kowal, Marek Świtek, Eliza Dudzik, Magdalena Juwa, Anna Paterak, Alicja Ziomek, Kinga Krempa, Mariusz Zieliński, Anna Stawarz, Paulina Dulik oraz Damian Łącz, gościnnie wystąpiła Julia Maziarz. Oprawą muzyczną i scenariuszem zajęły się Katarzyna i Anna Kiełb, Joanna Maziarz i Beata Zielińska. Nad całością czuwał niezastąpiony ksiądz proboszcz Krzysztof Sudoł.

 

Joanna Maziarz

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...