Jesienne Dni Formacyjne KSM DS 2013

        Tegoroczne jesienne Dni Formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej odbyły się w dniach, 18-20 października 2013 w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis” w Sandomierzu. W wydarzeniu wzięło udział 44 osoby z następujących oddziałów: Nowa Dęba (MBKP), Stany, Dwikozy, Chmielów, Pysznica, Gościeradów, Krzątka, Rudki, Opatów, Grębów, Janik. KSM-owicze biorący udział w Dniach Formacyjnych przystąpili do trzech rodzajów szkoleń.

 Uczestnicy szkolenia „zero” mogli bliżej zapoznać się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi naszego stowarzyszenia. Poznawali historię, strukturę ,patronów, prawa i obowiązki członka oraz kandydata do KSM.

Kandydaci na zastępowego uczestniczyli w szkoleniu stopnia I i II, gdzie poprzez spotkania z instruktorami diecezjalnymi KSM, mogli się przygotować do prowadzenia spotkań formacyjnych w swoich oddziałach.

Nasz pobyt na Dniach Formacyjnych rozpoczął się w piątek o godzinie 17:00 w kaplicy, gdzie Prezes Zarządu Diecezjalnego – Damian Warchoł przywitał przybyłą do Sandomierza młodzież. Tamtego wieczoru odbyła się także Msza Święta pod przewodnictwem ks. Tomasza Zdyba – Asystenta oddziału KSM w Lipie. W swoim kazaniu ksiądz Tomasz ukazał nam, jakie wyzwanie czeka na nas, przystępując w szeregi naszego stowarzyszenia. Uświadomił uczestnikom, że młodość przeżyta obok Jezusa Chrystusa może być naprawdę fascynująca i jedyna w swoim rodzaju.

Sobotni dzień był dla naszych KSM-owiczów bardzo pracowity. Rozpoczął się od porannej rozgrzewki. Następnie odbywały się spotkania tematyczne prowadzone przez naszych instruktorów – Ewelinę Kusiak, Damiana Warchoła i Adriana Wragę, przeplatały się ze wspólną modlitwą i integracją pomiędzy uczestnikami. W ramach kolacji, zorganizowaliśmy wspólne ognisko, podczas którego mogliśmy spędzić wspólnie radośnie czas. Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy i smażyliśmy kiełbaski w blasku płonącego ogniska. W radosnej atmosferze wróciliśmy do ośrodka na uroczystą Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu, która była punktem kulminacyjnym tamtejszego dnia.

W niedzielne przedpołudnie po Mszy Świętej odbył się egzamin, który miał sprawdzić zdobytą wiedzę uczestników. Każda osoba przybyła na szkolenie została dokładnie przepytana z informacji przekazanych przez instruktorów diecezjalnych. Wszyscy uczestnicy spotkania wykazali się znajomością i wiedzą o naszym stowarzyszeniu nabytą na spotkaniach, czego rezultatem były pozytywne wyniki z egzaminu.

Sprawdzenie wiadomości uczestników to ostatni punkt naszych Dni Formacyjnych, które minęły w zaskakująco szybkim tempie. Był to czas pełen radości i uśmiechu, ale także integracji wśród uczestników i modlitwy. Pozostawił po sobie niesamowite wspomnienia, które jeszcze bardziej zachęcają nas do ponownego uczestnictwa w Dniach Formacyjnych KSM DS, które odbędą się w dniach 8-10 listopada.

 

Katarzyna Łeptuch
Z-ca prezesa ZD KSM DS

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...