Warsztaty animacji dobrej zabawy w Radomyślu nad Sanem


    Młodzi z diecezji sandomierskiej, z parafii: Lipa, Nisko (św. Józefa), Tuszów Narodowy, Stany, Potok Wielki, Chmielów, Dwikozy, wzięli udział w warsztatach animacji dobrej zabawy zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Warsztaty odbyły się 26 października w Domu Rekolekcyjnym w Radomyślu nad Sanem. Twórcze spotkanie poprowadzili Adrian Pieniążek i Tomasz Bełz z grupy TRIO Z RIO. Celem warsztatów było przekazanie wiedzy i praktycznego przygotowania uczestników do atrakcyjnego prowadzenia zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
Zajęcia były podzielone na kilka bloków tematycznych. Na początku poprowadzone były ćwiczenia umiejętności zabaw na poznanie się i zabaw integrujących grupę. Później wszyscy uczestnicy warsztatów wykorzystywali chustę animacyjną. Poznali wiele zabaw, między innymi: „Kolorowe wycieczki”, „Sztorm”, „Kwiat lotosu”, „Rybak i rybka”, „Deszczowa chmurka”, „Pomnik”. Po tej części wszyscy udali się na smaczny obiad, krótki odpoczynek 
i nabranie sił przed kolejnymi zabawami. Po przerwie przyszedł czas na naukę tańców integracyjnych. Animatorzy przedstawili proste układy, których wszyscy mogli się szybko nauczyć. Cała grupa w tańcu ożywiła się i jeszcze bardziej zintegrowała. Ostatni blok tematyczny wymagał od uczestników aktywności twórczej. Grupa został podzielona na trzy podgrupy. Zadaniem poszczególnych podgrup było opracowanie scenariusza na piknik, ognisko i dyskotekę. Wszyscy z tym zadaniem poradzili sobie znakomicie i dzięki temu powstały bardzo oryginalne pomysły z wykorzystaniem różnych zabaw na poszczególne imprezy.
Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach animacji dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy zgodnie orzekli, że czas spędzony w Radomyślu był owocny i z niecierpliwością czekają na kolejne takie warsztaty.

Hiacynta Jamróz
Członek oddziału KSM w Tuszowie Narodowym

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...