Dni Formacyjne KSM DS - II termin

      W dniach 8-10 listopada w Diecezjalnym Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis” w Sandomierzu już po raz drugi tej jesieni odbyły się Dni Formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Utworzenie drugiego terminu spowodowane było dużą liczbą chętnych do wzięcia udział w szkoleniach. W II terminie udział wzięli KSM-owicze z takich oddziałów jak:: Lipa, Gościeradów, Jeżowe, Stany, Zaklików, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski (NMP Saletyńskiej), Dwikozy, Brzeziny, Tuszów Narodowy, Miłków i Iwaniska.

                Podczas spotkania jednocześnie odbywały się 3 typy szkoleń:

- Szkolenie stopnia „0” - w którym uczestniczyła największa liczba osób. Kandydaci do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mieli szansę dowiedzieć się podstawowych informacji dotyczących tego czym jest KSM, jego historii, patronów, celów i struktury.

- Szkolenia stopnia I i II dla zastępowych, którzy uczyli się w jaki sposób przeprowadzać formację w swoich oddziałach.

Spotkania prowadzone były przez instruktorów diecezjalnych: Damiana Warchoła, Natalię Kopeć i Michała Panka.

                Nasze wspólne spotkanie rozpoczęło się w piątek. Tego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej przez Asystenta Diecezjalnego KSM DS  - ks. dr Marka Kumóra, oraz w kręgu biblijnym prowadzonym przez alumnów WSD w Sandomierzu.

                Sobotni dzień rozpoczął się krótką rozgrzewką. Następnie udaliśmy się na spotkania. Popołudnie zaczęliśmy wspólną modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem udaliśmy się do WSD i obejrzeliśmy film pt. ,,Prymas – Trzy lata z tysiąca’’, który opowiadał historię kardynała Wyszyńskiego w momencie jego uprowadzenia przez władze PRLu. Zmęczeni całodziennymi zmaganiami,  udaliśmy się spać.

                W niedzielę od rana dało się wyczuć atmosferę zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu, który czekał każdego z uczestników. Zanim jednak do tego doszło, udaliśmy się na Mszę Św. do kościoła św. Michała przy WSD. Egzamin rozpoczął się przedpołudniem, sprawdził on wiedzę przekazaną uczestnikom szkolenia przez instruktorów diecezjalnych. Na szczęście dla wszystkich zakończył się on pozytywnie.

                Nasze weekendowe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci zakończył prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej - Damian Warchoł. Zaprosił on wszystkich zebranych na Rekolekcje przed Przyrzeczeniem oraz na Zjazd Diecezjalny, który odbędzie się dnia 24. 11 w uroczystość Chrystusa Króla.

 

Izabela Mazur

Członek ZD KSM DS

GALERIA               

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...