Zjazd Diecezjalny KSM DS

     Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zgodnie z tradycją, tego dnia kandydaci do KSMu składają przyrzeczenie, stając się członkami Stowarzyszenia. Tak stało się i w tym roku. Dnia 24 listopada liczne oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej spotkały się na uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej przez ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w Diecezjalnej Bazylice Sandomierskiej. 
W tym roku uroczyste Gotów wypowiedziało 28 kandydatów z parafii: Tuszów Narodowy, Sarnów, Krzątka, Janik, Lipa, Zaklików, Nowa Dęba (MBKP), Grębów, Gościeradów i Chmielów. 
Po Mszy Św., udaliśmy się do Katolickiego Domu Kultury na dalszą część zjazdu. Rozpoczęła się ona od wykładu ks. dr Roberta Skrzypczaka z racji 25-lecia adhortacji Christifideles Laici. Po wysłuchaniu mieliśmy możliwość obejrzenia inscenizacji dotyczącej życia błogosławionej Karoliny przygotowaną przez oddział z Lipy. Następnie przeszliśmy do części roboczej zjazdu: zaczęła się ona rozstrzygnięciem internetowego konkursu wiedzy o błogosławionej Karolinie. Później zostały wręczone legitymacje i dyplomy Druha nowym członkom oraz nominacje dla zastępowych. Całe spotkanie zakończyło się omówieniem spraw bieżących Stowarzyszenia oraz przedstawieniem kalendarium na najbliższe miesiące.
Po zakończonym zjeździe udaliśmy się do domów z nadzieją, że zobaczymy się w tym samym gronie już podczas zjazdu wiosennego, który odbędzie się w kwietniu.

Izabela Mazur 
Członek ZD KSM DS

GALERIA


Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...