Rejonowe Spotkanie Opłatkowe w Tuszowie Narodowym

  Spotkanie opłatkowe to wyjątkowy czas. To czas, w którym gasną wszystkie spory, to również czas, w którym radość wita wszystkich. Tak niewątpliwie było 11 stycznia 2014r.
 w Tuszowie Narodowym. W tym właśnie dniu młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Oddziału Tuszów Narodowy i Sarnów zorganizowała Rejonowe Spotkanie Opłatkowe. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Ks. dr Marek Kumór - były Asystent Diecezjalny KSM DS, Ks. Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sarnowie - Ks. Krzysztof Sudoł,  Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Pan Andrzej Głaza, Sekretarz Gminy - Pani Renata Paterak, a także licznie przybyła młodzież z Oddziałów KSM z Chmielowa, Grębowa, Krzątki, Nowej Dęby (parafia Matki Bożej Królowej Polski) , Nowej Dęby (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego), Stanów i Staszowa wraz ze swoimi Asystentami. Łącznie 150 osób.

            Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w  Tuszowie Narodowym. Następnie uczestnicy przeszli do Domu Strażaka
w Tuszowie Narodowym, gdzie gości powitała Prezes KSM Tuszów Narodowy - Ewelina Jamróz. Asystent oddziału KSM  w Tuszowie Narodowym -Ks. Jerzy Skimina odczytał Ewangelię i zaprosił do ponownego przeżycia Tajemnicy Bożego Narodzenia w Jasełkach. Przybyli goście oddając pokłon Dzieciątku składali dary, które zostaną przekazane na Dom Dziecka. Asystent Diecezjalny Ks. Marek Kumór, składając życzenia, podkreślił, ze do żłóbka trzeba podchodzić z wiarą. Później wszyscy uczestnicy dzielili się opłatkiem i składali sobie serdeczne życzenia. Przy suto zastawiony stole zebrani goście mieli możliwość integracji. Przy akompaniamencie gitary i keyboardu uczestnicy śpiewali piękne kolędy. Podczas spotkania nie zabrakło również konkursów. Bezkonkurencyjny okazał się Oddział KSM z Krzątki, który w konkursie „Jaka to kolęda? i „Boże Narodzenie w puzzlach” zajął I miejsce.

Spotkanie to z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczestników.

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...