Obóz zimowy KSM DS w Zakopanem

 

      Dnia 23.01.2014 roku wszyscy zgromadzeni na miejscu zbiórki wyruszyliśmy na zimową wyprawę do Zakopanego. Uczestniczyła w niej młodzież z KSM z następujących oddziałów: Krzątka, Lipa, Nowa Dęba (PKŚ), Zaklików, Sarnów, Gościeradów, Tuszów Narodowy oraz młodzież niezrzeszona w KSM z Niska, Nowej Słupii oraz Kielc.

          Nasza liczna grupa na samym początku zimowiska odwiedziła Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Zwiedzając to miejsce mogliśmy jeszcze bardziej przybliżyć sylwetkę przyszłego świętego papieża Jana Pawła II, który jest dla nas KSM-owiczów bardzo bliski. Następnie w tym jakże niezwykłym miejscu odbyła się Msza Święta, w której mieliśmy okazję uczestniczyć całą grupą.

          Później udaliśmy się na rynek w Krakowie, gdzie mogliśmy nacieszyć się swoją obecnością i spędzić czas wolny we wspólnym gronie, podziwiając uroki starego miasta.

          Po godzinie odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę, prosto do Zakopanego. W autokarze panowała wesoła atmosfera. Nie brakowało śpiewów i uśmiechów na twarzach uczestników.

           Zakopane zaskoczyło nas przepiękną zimową aurą, która zagościła na dobre w górzystych terenach. Zmarznięci udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego „U Jędrka i Hani”. Wieczorem odbył się pogodny wieczorek, podczas którego mieliśmy okazję poznać się bliżej. Zabawa była przednia. Wszyscy z ogromnym entuzjazmem brali udział w konkursach i konkurencjach, przygotowanych przez uczestników obozu.

     W kolejnym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć w wyprawie nad Morskie Oko. Pomimo śniegu i ujemnej temperatury, w radosnej atmosferze wytrwale dążyliśmy do celu. Przemierzaliśmy kilometry wyznaczonej trasy, podziwiając przepiękne widoki i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. Nie brakowało upadków i poślizgnięć. Jednak w końcu doszliśmy do celu. Widok na zamarznięte jezioro był przepiękny i zachwycał  każdego z osobna. Droga powrotna była już mniej męcząca, dzięki czemu szybciej wróciliśmy do autokaru. Plan na piątkowy dzień zamknęło wyjście na Zakopiańskie Krupówki, gdzie młodzież mogła zakupić pamiątki z tego urokliwego miejsca. Po powrocie do pensjonatu, uczestnicy mogli zebrać siły na dalszą wyprawę, która miała ich czekać następnego dnia.

     W sobotę z samego rana po zjedzonym śniadaniu, obozowicze wyruszyli ponownie w kierunku górskich szczytów. Tym razem mieli okazję zobaczyć Dolinę Kościeliską, która znów zaskoczyła  nas wszystkich swoim zimowym urokiem. Jednak bardzo niska temperatura nie pozwoliła na dłuższe przebywanie w tym miejscu.

       Wieczorem, wsiedliśmy w sanie i wyruszyliśmy na kulig. Stukot końskich kopyt i światło palących się pochodni wprowadzało nas wszystkich w bajkową atmosferę. U celu naszej podróży czekało na nas zapalone już ognisko, przy którym usmażyliśmy kiełbaski. Oczywiście nie mogło się obejść bez tańców i śpiewów wokół ogniska, pamiątkowych zdjęć i rozmów. Na końcu naszej zabawy wręczyliśmy upominek naszemu byłemu księdzu Asystentowi  - Markowi Kumórowi w podziękowaniu za dwuletnią współpracę. Nie mogliśmy także zapomnieć tamtejszego wieczora o nowym Asystencie Diecezjalnym – księdzu Tomaszu Zdybie, który obchodził swoje 30ste urodziny. Sobotni dzień zakończyliśmy dyskoteką, na której bawili się wszyscy uczestnicy.

         Ostatni dzień naszego zimowiska zleciał bardzo szybko. O godzinie 10 uczestniczyliśmy  we  Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Po obiedzie zjedzonym w ośrodku, odbył się konkurs, w którym młodzież biorąca udział w obozie miała za zadanie ułożyć piosenkę lub wiersz o naszym zimowisku. Uczestnicy wykazali się niebywałą kreatywnością, co utrudniało jurorom podjęcie decyzji, która grupa powinna wygrać. Sędziowie doszli do wniosku jednak, że każda z osób wypadła bardzo dobrze i wszyscy zostali nagrodzeni.

          Następnie każdy z bagażami udał się do autobusu. Smutno było nam rozstawać z tymi pięknymi śnieżnymi terenami Tatr, jednakże pocieszała nas myśl, że już za rok znów powrócimy do tych przepięknych miejsc.

 

Katarzyna Łeptuch

Z-ca Prezesa KSM DS 

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...