25-lecie sakry biskupiej bp Edwarda Frankowskiego

     9 marca 2014 roku w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu odbyły się uroczystości jubileuszu 25-lecia posługi biskupiej ks. bp. Edwarda Frankowskiego. Przedstawiciele różnych organizacji i stowarzyszeń, w tym także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji, licznie zebrali się na Mszy świętej.

Ksiądz Biskup rozpoczynając swoją posługę, wybrał zawołanie „Christus vincit” - ,,Chrystus zwycięża". Faktem jest, że wpływ na ten wybór miały przemiany ustrojowe w naszej ojczyźnie. Jak sam mówił: "Kiedy dokonały się te wstępne przemiany słyszałem z niepokojem jak coraz więcej osób przypisywało sobie wielkie zwycięstwa, oczywiście przechwalając się tym, chcąc osiągnąć większe możliwości i awanse. Nie można tego robić w ten sposób. Najwyższym zwycięstwem było zwycięstwo Jezusa. Bez chrześcijańskich wartości i Bożych łask nie było by tego." Ksiądz biskup był między innymi kapelanem "Solidaności", niejednokrotnie odznaczanym za zasługi, tworzył parafialne oddziały Akcji Katolickiej - szczególnie bliskiej nam KSM-owiczom, twórcą i organizatorem Filii Wydziału Nauk Społecznych KUL w Stalowej Woli oraz wykładowca socjologii religii i katolickiej nauki społecznej w Wyższym Seminarium Duchownym i Instytucie Teologicznym w Sandomierzu.

Podczas Mszy świętej modliliśmy się w intencji Księdza Biskupa, dziękując za jego posługę oraz prosząc Boga o dalsze łaski dla Niego. KSM czynnie zaangażował się w obstawę liturgii Mszy św: Anna Kaczmarzyk przeczytała II czytanie, natomiast nasz prezes - Damian Warchoł uczestniczył w procesji z darami. W Katedrze obecne były także poczty sztandarowe wielu stowarzyszeń. Naszą wspólnotę godnie reprezentował poczet w składzie: Krystian Dudek, Ewelina Warchoł oraz Klaudia Dudek.

Wszyscy z uwagą słuchaliśmy homilii ks. Jana Butryna, który to przywołał niektóre spośród wielu zasług biskupa Frankowskiego i zwrócił naszą uwagę na to, jak wiele zawdzięczamy naszemu biskupowi. Odczytano też życzenia, jakie skierował do ks. bp. Frankowskiego, Ojciec św. Franciszek.

Po zakończeniu Mszy świętej przybyłe delegacje udały się do Wyższego Seminarium Duchownego. Po poczęstunku, mieliśmy okazję złożyć Księdzu Biskupowi osobiście życzenia i wręczyć kwiaty, jako wdzięczność za wielokrotną pomoc, wsparcie oraz życzliwość, którą zawsze nas otacza.

Życzymy wszystkiego dobrego, aby Chrystus zwyciężał zawsze w życiu i posłudze księdza biskupa.

 

Anna Kaczmarzyk

Prezes Oddziału KSM w Lipie

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...