Niedziela Palmowa 2014 w Sandomierzu

         W Niedzielę Palmową,  13.04.2014r. Rynek Sandomierski zapełnił się młodymi ludźmi  z całej diecezji , która przybyła na wspólne spotkanie, łącząc się duchowo z przedstawicielami naszej młodzieży, przebywającymi w Rzymie.

         Po odczytanej ewangelii, wszyscy podążyli wraz z uroczystą procesją, w której niesione zostały relikwie patronów ŚDM w Krakowie – bł. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózkówny  do Bazyliki Katedralnej.  Naszym wspólnym modlitwom przewodniczył Biskup Ordynariusz-  Krzysztof Nitkiewicz., a młodzież z KSM czynnie włączyła się w liturgię słowa, modlitwę wiernych oraz procesję z darami. Podczas Eucharystii  był również obecny poczet sztandarowy KSM DS.

        Na zakończenie Mszy Świętej biskup wręczył delegacjom młodych z poszczególnych dekanatów symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani .

      Następna część  obchodów Niedzieli Palmowej odbyła się w Katolickim Domu Kultury św. Józefa w Sandomierzu . Na początku Kinga Pieróg i Robert Dec przedstawili prezentację, która miała na celu przybliżyć nam historię oraz ideę Światowych Dni Młodzieży .

        Po prezentacji Grzegorz Tutak z Gorzyc dał świadectwo wszystkim zebranym, opowiadając o swoim pobycie w Madrycie, gdzie trzy lata temu odbyło się światowe spotkanie młodych.

      Następnie tradycyjnie odbył się Diecezjalny Konkurs Palm zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej .Udział w tegorocznym konkursie wzięły zorganizowane grupy , które wspólnymi siłami wykonali przepiękne palmy. Przedstawiciele poszczególnych grup opisywali swoje własnoręcznie zrobione palmy w różnej formie, śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Werdykt jury wyglądał następująco: I miejsce – młodzież KSM przy parafii M.B Nieustającej Pomocy w Krzątce II miejsce – młodzież KSM z parafii Tuszów Narodowy,  III miejsce – palma dzieci ze Szkoły Podstawowej nr  1 w Sandomierzu.  Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, radość z zajętych miejsc była ogromna. Dla pozostałych uczestników, którzy nie zajęli miejsca na podium przygotowano nagrody pocieszenia .

        Niedziela Palmowa dla każdego katolika jest ważnym dniem. Przygotowuje nas do najważniejszego święta w roku, jakim jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Młodzież uczestnicząca w obchodach tego dnia w Sandomierzu jeszcze bardziej uroczyście i żarliwie mogła przeżyć ten dzień w gronie swoich rówieśników.

Klaudia Dudek 
członek oddziału KSM w Lipie 

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...