Pielgrzymka do Rzymu po symbole ŚDM

  

4 dni w podróży, blisko 3200 przejechanych kilometrów, 100 nieznanych sobie osób, trud krótkich nocy i niewygód podróży.

Jeden cel – Krzyż Światowych Dni Młodzieży.

 

Z daleka – niczym nie różniący się od wszelakich krzyży noszonych na szyi czy tych z każdego kościoła. Ten sam krzyż, Tego samego Chrystusa, oznaczający to samo – nieopisaną Miłość Boga do człowieka.

Ale z bliska…z bliska to krzyż przed którym wiesz, że wiele niezwykłych sytuacji się wydarzyło, miliony rąk, które Go dotykały, miliardy łez przed Nim wylane. Nie sposób opisać łaskę, tak mocno odczuwalną, którą Pan obdarza przed tym Jego Krzyżem.

I przejęła Go od Brazylijczyków polska delegacja młodzieży, wśród której był Prezes KSM DS – Damian Warchoł. Przez najbliższe dwa lata Krzyż ŚDM będzie pielgrzymował po naszej ojczystej ziemi dając okazję, by młodsi i starsi, z różnych ruchów i stowarzyszeń – razem – wpatrzeni w te jakże cennie skrzyżowane dwa kawałki świętego drewna – spotkali się z żywym Chrystusem.

Na Placu Świętego Piotra papież Franciszek podchodząc do polskiej delegacji, powiedział: „tylko dobrze przygotujcie Światowe Dni Młodzieży”. Drogi Bracie i Siostro – to słowa i do Ciebie, i do mnie, abyśmy jako młodzi Polacy, jako młody żywy Kościół przygotowali wpierw swoje serca i wspólnoty, a potem wszystko inne na przyjęcie młodych ludzi wszystkich kultur i narodów do naszych domów i parafii w 2016r.


GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...