XVIII Spotkanie Młodych na polach Lednickich

          Spotkanie Młodych na polach Lednickich które, odbyło się 7 czerwca było już od dawna bardzo wyczekiwanym wydarzeniem, na które każdy z nas przygotowywał się już od dłuższego czasu. Po całonocnej podróży autokarem, podczas której nie było czasu na nudę, dotarliśmy na miejsce.

        Z samego rana wyruszyliśmy prosto na Pola Lednickie, gdzie po zarejestrowaniu zajęliśmy miejsca w wyznaczonym sektorze. Każdy z uczestników lednickiego spotkania otrzymał specjalny dowód osobisty, pierścień z napisem "W Tobie mam upodobanie", symbolizujący Synostwo Boże, oraz banknot wdzięczności o nominale 2000 talentów, który po powrocie do domów będzie można wręczyć rodzicom i opiekunom.

        Przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania odbywały się modlitwy oraz nabożeństwo pokutne, celebrowane przez abpa Konrada Krajewskiego. Odbył  się także skok spadochronowy podczas którego skoczek przyniósł na Lednicę Biblię, czyli list miłosny od Boga do ludzi. Podczas Lednicy nasi KSM-owicze promowali także na polach Miasteczko Modlitewne, którego już  V edycja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.    Uczestnicy w imieniu Boga, napisali listy do drugiego człowieka, które zostały rozdane podczas wydarzenia w przypadkowej kolejności. Wyjątkowego charakteru tegorocznego spotkania nadała obecność symboli Światowych Dni Młodzieży, w roku kanonizacji ich inicjatora św. Jana Pawła II. Krzyż ŚDM i ikona Matki Bożej "Salus Populi Romani" była obecna przez cały dzień w specjalnie przygotowanym namiocie adoracji. Wielu młodych w osobistej adoracji 'przytulało się' do Krzyża, jak kiedyś Jan Paweł II w Wielki Piątek 2005.

         Następnie w procesji Orłów o godz. 17:00 zostały wniesione pod Bramę III Tysiąclecia  w  uroczystej procesji przez wolontariuszy ŚDM, w której uczestniczył m.in przedstawiciel KSM DS - Damian Warchoł i były tam obecne w trakcie Mszy św. oraz innych nabożeństw.
         
          Wieczorem na Lednicy rozpoczęła się Msza Święta celebrowana przez prymasa Polski abp Wojciecha Polaka. Następnie młodzież znajdująca się na polach wysłuchała orędzia papieża Franciszka skierowanego do uczestników spotkania młodych. Papież zachęcał polską młodzież do odpowiedzenia Bogu na Jego ogromną miłość. Mówił aby się nie bali i byli odważni. Następnie po wspólnych śpiewach i tańcach odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która odbyła się w ciszy i skupieniu.

        Gdy wybiła godzina 24:00 nocne niebo rozjaśniły sztuczne ognie, które rozbłysły nad Bramą III Tysiąclecia. W tym momencie uczestnicy tradycyjnie przeszli przez bramę-rybę, wybierając tym samym Chrystusa na swojego Pana i władcę. Po zakończeniu Spotkania wyruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Wszyscy chociaż zmęczeni całym dniem wypełnionym tańcem, śpiewem i modlitwą wracaliśmy do domu z ogromnym entuzjazmem i radością, pełni wspomnień i pozytywnych emocji .

 

Katarzyna Łeptuch 
Z-ca Prezesa KSM DS

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...