Obóz KSM w Broku nad Bugiem 2014

 Wakacje to czas, który kojarzy się nam z relaksem i odpoczynkiem od szkoły, zabiegania czy codziennych trudności. Jednak nie są one odpoczynkiem od Pana Boga. Z tej racji druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej wzięli udział w historycznym obozie w Broku nad Bugiem, który odbył się w czasie 29 czerwca – 5 lipca. Na miejscu prócz naszej diecezji zjawiły się osoby z diecezji siedleckiej, zamojsko-lubaczowskiej, drohiczyńskiej oraz archidiecezji lubelskiej. Jak na KSM przystało cały obóz miał charakter formacyjno-integracyjny. Nie zabrakło Mszy świętej oraz modlitwy, którą zaczynaliśmy każdy kolejny dzień. Codziennie odbywały się konferencje na temat m.in.: cech prawdziwego lidera, wolontariatu, Światowych Dni Młodzieży.

                Po dotarciu na miejsce organizatorzy z Drohiczyna serdecznie nas powitali oraz oprowadzili po Nadbużańskim Ośrodku Edukacji, gdzie byliśmy zakwaterowani. Dzień zakończyliśmy integracją oraz pogodnym wieczorem. W kolejnych dniach odwiedził nas biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który na spotkaniu opowiedział młodzieży historię tamtejszej okolicy. Również zawitał do nas biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Dokonał on poświęcenia parku linowego, na który osobiście mieliśmy dostęp. Oprócz tego uczestnicy obozu mogli w ośrodku korzystać z siłowni, boiska do piłki nożnej, siatkowej jak i koszykówki. Jeden dzień zarezerwowany był na wycieczkę do Drohiczyna,  Zuzeli – miejscowości z której pochodził Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński oraz na Grabarkę. W programie zawarte było zwiedzanie muzeum kajakarstwa, muzeum diecezjalnego oraz klasztoru prawosławnego. Braliśmy także udział w spływie kajakowym, który przysporzył uczestnikom wielu emocji.

Niestety po 7 dniach wspólnej integracji nadszedł czas pożegnania. Uczestnicy niechętnie to przyjęli uważając, że obóz trwał zbyt krótko. Jednak ks. asystent  KSM Diecezji Drohiczyńskiej Andrzej Lubowicki podkreślił, że lepiej czuć czegoś niedosyt niż przesyt. Po tych słowach wszyscy ze wspaniałymi wspomnieniami wyjechaliśmy z powrotem do naszej diecezji. Każdy niecierpliwie czeka już na następny rok, by znów przeżyć niesamowite wakacje z wartościami w tym samym życzliwym gronie przyjaciół.

 

Krystian Dudek

z-ca sekretarza KSM DS

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...