Miasteczko Modlitewne 28.07-03.08.2014

      W dniach 28.07-3.08 do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie zawitało ok. 130 osób, by na siedem dni stać się mieszkańcami Miasteczka Modlitewnego. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa ks. Jana Twardowskiego "Miłość na śmierć nie umiera".

Naszą diecezję reprezentowała młodzież KSM z parafii: Lipa, Sarnów, Nowa Dęba (PKŚ), Nowa Dęba(MBKP), Krzątka i Janik. Razem z młodymi z innych diecezji łączyliśmy się w modlitwie.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy godzinkami. W Godzinie Miłosierdzia odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, a po południu gromadziliśmy się na Mszy św.

Był też czas na spotkania w grupach. Owoce współpracy były widoczne na prezentacjach, w których każda grupa przedstawiła swojego patrona, wylosowanego w pierwszym dniu Miasteczka. Uczestniczyliśmy również w adoracjach, podczas których mieliśmy czas na wyciszenie się, zawierzeniu się Panu Bogu jak i podziękowanie za otrzymane łaski. Warto wspomnieć o pielgrzymce do Radłowa, czyli do miejsca chrztu naszej patronki. Tam poprzez symboliczne obmycie naszych rąk wodą odnowiliśmy swoje przyrzeczenia chrzcielne.

Nie zabrakło również czasu na integrację podczas zabaw z wodzirejem, gry terenowej oraz nocnych rozmów w zabawskiej stodole.

Nawiązując do tematu wody, która była motywem przewodnim Miasteczka, drugiego dnia pobytu w Zabawie pogoda splatała nam figla. Nad naszym polem namiotowym przeszła ogromna burza, która powaliła kilka drzew. Można powiedzieć, że to zdarzenie było dla nas pewnym sprawdzianem, czy mimo przeciwności losu wytrwamy do końca.

W piątek udaliśmy się na nocną Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Mimo przeszkód, wróciliśmy cali i zdrowi, by następnego dnia chwalić Boga śpiewem na koncercie kleryckiego zespołu "Bethesda".

Jednak wszystko co dobra kiedyś się kończy. Kiedy nadszedł czas pożegnań wielu z nas nie chciało wcale wyjeżdżać. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że za rok wrócą do tego cudownego miejsca. Z pewnością każdy uczestnik Miasteczka Modlitewnego jest zadowolony z tego, że mógł być uczniem w Szkole bł. Karoliny, która nauczyła nas, że poprzez modlitwę oraz czystość ciała i serca nic ani nikt nie jest w stanie przeszkodzić nam w drodze do świętości.

Wiktoria Ciździel 
Prezes oddziału KSM w Nowej Dębie MBKP


GALERIA


Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...