Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM w Brennej

        W dniach 19-21 września 2014 r. w malowniczej Brennej k.Katowic miała miejsce Ogólnopolska Sesja Zarządów KSM. Wzięli w niej udział przedstawiciele 25 diecezji, w tym dwuosobowa delegacja z diecezji sandomierskiej. W ciągu 3 dni wszyscy zebrani uczestniczyli w szeregu obrad związanych z wieloma sprawami dotyczącymi naszego stowarzyszenia.
                Spotkanie rozpoczęło się słowem Metropolity Katowickiego Abp Wiktora Skworca oraz Biskupa Henryka Tomasika. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. Julian Brzezicki, który przyczynił się do reaktywacji KSM w Polsce po II Wojnie Światowej.
                Głównym punktem każdego dnia była Msza Święta. Wszystkie sprawy zostały zawierzone Bogu, który wraz z młodzieżą był obecny na spotkaniach.
                 Podsumowane zostały różne inicjatywy ogólnopolskie, mi.in.: Miasteczko Modlitewne, Rajd dla Życia, czy Dni Formacyjne na Śnieżnicy. Młodzież dowiedziała się także, jak może zaangażować się w nadchodzące Światowe Dni Młodzieży. Została zapoznana z ich strukturą organizacyjną i zachęcona do przyłączania się w różne sekcje. Przedstawiono również kalendarium pracy na nadchodzący rok, a także związane z tym akcje, tj. Krucjata Modlitewna za ŚDM.
                Wielką niespodzianką były Warsztaty Kreatywności, w ramach których przeprowadzona została konferencja prasowa poświęcona bł. Karolinie. Jej motywem przewodnim były słowa: "Czyż święci są po to, aby nas zawstydzać?". Uczestnicy mieli okazję nauczyć się, jak prawidłowo przeprowadzać tego typu konferencje i zostali zachęceni, aby współpracować z mediami, gdyż wtedy istnieje możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców.
                 Nie zabrakło oczywiście czasu na integrację. Na sobotni wieczór zaplanowano koncert kapeli „Maliniorze” oraz grilla, na którym młodzież miała okazję do wspólnego biesiadowania oraz bliższego poznania przybyłych osób.
                Na niedzielnych obradach była możliwość zaproponowania swoich pomysłów. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali Asystenta Generalnego KSM – ks. Zbigniewa Kucharskiego, który ukazywał młodym ich ścieżkę rozwoju. Ksiądz Asystent apelował też, aby każdy był świadomy i odpowiedzialny za pełnione funkcje w stowarzyszeniu.
                Po zakończonych obradach zostały skierowane słowa podziękowania do Prezydium Rady Krajowej na czele z Przewodniczącym - Krzysztofem Kumięgą. Wyrazy uznania przypadły również młodzieży z KSM Archidiecezji Katowickiej, która zorganizowała całą Sesję Zarządów.  Wszyscy zebrani rozjechali się w różne części Polski z nowym zapałem do działania.

               

Kinga Pieróg

Skarbnik KSM DS 

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...