Rekolekcje przed Przyrzeczeniem 2014

Nie bójcie się być szczęśliwi” – to hasło było główną myślą przewodnią rekolekcji przed przyrzeczeniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, które odbyły się w  Diecezjalnym Ośrodku Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej„Augustianum” w Radomyślu nad Sanem w dniach 21-23.11.2014 roku.Wzięło w nich udział 12 uczestników z oddziałów: Chmielów, Lipa, Pysznica i Stany.Był to czas ciszy i radości, który miał przygotować kandydatów do uroczystego Przyrzeczenia w święto Chrystusa Króla.

W piątkowy wieczór kandydaci uczestniczyli we Mszy Świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja była czerpaniem miłości Bożej z samego jej źródła. Dzięki niej kandydaci mogli się wyciszyć, zawierzyć siebie i swoje rodziny Stwórcy, a także doświadczyć łaski Bożej.  Sobotni dzień był dniem pełnym ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Po porannej modlitwie i pysznym śniadaniu uczestnicy udali się na  spotkania w ramach nowej ewangelizacji. Te spotkanie dały wiele do myślenia oraz zastanowienie się nad własnym postępowaniem. Kandydaci uczestniczyli także w spotkaniach tematycznych, którymi przewodziła kadra instruktorska KSM DS. Ich tematyka skupiała się wokół ideałów, wyznawania cennych wartości w życiu, samego przyrzeczenia i wypełniania zadań zawartych w dziesięciu zasadach KSM-owicza. Po przerwie obiadowej nastąpiła II część programu. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć Koronki do Miłosierdzia Bożego, kręgu biblijnego oraz Mszy św., której przewodniczył  Ksiądz Asystent Diecezjalny KSM DS - ks. Tomasz Zdyb. Wieczorem młodzież wzięła udział w Drodze Krzyżowej po lesie, która dotyczyła głównie bł. Karoliny Kózkównej, patronki KSM. Karolina została ukazana jako wzór do naśladowania. Była to szczególne nabożeństwo, gdyż podążały z nami relikwie błogosławionej. Uczestnicy wzięli także na swe barki krzyż, uświadamiając sobie jak Pan Jezus cierpiał za nas, niosą go na Golgotę. Wspólna modlitwa zakończyła się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na cmentarzu parafialnym. Przed kolacją odbył się egzamin, mający na celu sprawdzenie wiedzy kandydatów dotyczącej KSM-u i prawd naszej wiary. Wszyscy zdali egzamin bez żadnych problemów z najwyższymi notami. Zaraz po kolacji odbyła się próba przed Przyrzeczeniem. W uczestnikach tkwił wielki potencjał, tak więc próba przebiegła profesjonalnie i szybko. Na zakończenie tak wspaniałego dnia odbył się wieczór pogodny, dzięki któremu młodzież mogła odstresować się po egzaminie i przed Przyrzeczeniem. Śmiechu było, co nie miara. Tańce, wygibasy i inne pląsy sprawiały, że na twarzach panował uśmiech od ucha do ucha.

W niedzielny ranek, po śniadaniu, KSM-owicze w galowych strojach wyruszyli do Sandomierza, by w najważniejszym miejscu dla diecezji sandomierskiej, w obecności Boga i Księdza Biskupa Ordynariusza – Krzysztofa Nitkiewicza złożyć przyrzeczenie wiernej służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Po homilii kandydaci na członków KSM odśpiewali hymn stowarzyszenia i złożyli przyrzeczenie z pełną odwagą i świadomością swoich czynów. Odezwa „GOTÓW” rozbrzmiewała w całej katedrze. Po uroczystej Mszy Świętej wręczono nowym członkom odznaki i legitymacje.

Rekolekcje odbyły się w wspaniałej atmosferze. Był to piękny czas duchowy dla uczestników, chwile refleksji i rozmyśleń oraz jak najlepsze przygotowanie się do najważniejszego wydarzenia w życiu KSM-owicza, jakim jest Przyrzeczenie, które niesie za sobą służbę Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie do końca życia.

 
Izabela Puzio 

GALERIA


Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...