XXX Światowy Dzień Młodzieży

     Po raz kolejny świętowano w wymiarze diecezjalnym Światowy Dzień Młodzieży, który miał miejsce w Niedzielę Palmową, 29 marca 2015r. Zgromadził on rzesze młodych ludzi z całej diecezji, wśród których nie zabrakło KSM-owiczów, odbywających  na tym weekendzie swoje Dni Formacyjne w Radomyślu nad Sanem. Licznie przybyli także członkowie KSM z pozostałych oddziałów.

        Obchody na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu rozpoczęto od wspólnej modlitwy, podczas której łączono się duchowo z młodzieżą z całego świata, przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży. Zaraz po niej nastąpiło poświęcenie palm przez bp ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, po której wyruszyła uroczysta procesja do Bazyliki Katedralnej. Oprócz młodzieży, księży, Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, uczestniczył w niej nasz poczet sztandarowy.
         Następnie odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył bp sandomierski – Krzysztof Nitkiewicz. W obstawę liturgii tego nabożeństwa bardzo licznie był zaangażowany KSM, który był odpowiedzialny za pierwsze czytanie, modlitwę wiernych oraz procesję z darami.
        Na koniec Mszy św. Biskup udzielił specjalnego błogosławieństwa liderom wolontariatu, którzy będą odpowiedzialni w swoich parafiach za przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Wśród nich była obecna duża grupa KSM-owiczów.
         Zaraz po nim przedstawiciele młodzieży z całej diecezji, którymi byli reprezentanci Zarządu Diecezjalnego KSM – prezes Robert Dec i z-ca prezesa Katarzyna Łeptuch złożyli na ręce Księdza Biskupa podziękowania za przewodniczenie najważniejszemu wydarzeniu tego dnia – świętej liturgii. Dziękowali też za stałą życzliwość i troskę o ruchy i stowarzyszenia w naszej diecezji, za dobre słowa i wszelkie formy wsparcia jakie od niego otrzymują. Przy okazji złożyli mu także życzenia z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
       Dalsza część spotkania odbyła się w Katolickim Domu Kultury  św. Józefa, gdzie młodzież miała okazję uczestniczyć w koncercie zespołu Full Power Spirit, po którym odbył się Diecezjalny Konkurs Palm, zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Wśród 17 palm, które wzięły udział w konkursie, zwycięska okazała się palma „Irenka”, przygotowana przez oddział KSM przy parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Krzątce.
 
Damian Warchoł
Sekretarz ZD KSM DS
 
GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...