Reaktywacja Oddziału KSM przy parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim.

  W niedzielę Dobrego Pasterza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim został reaktywowany oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Nasze Święto rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Marian Bolesta - diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży a homilię wygłosił ks. Tomasz Zdyb Asystent Kościelny KSM-u. Na zakończenie naszego modlitewnego spotkania Katarzyna Łeptuch – zastępca prezesa KSM-u Diecezji Sandomierskiej odczytała List gratulacyjny w którym m.in. czytamy: Ostatnie miesiące działalności Waszego Oddziału dały piękne świadectwo zaangażowania w służbę Kościołowi i Ojczyźnie służąc jako wzór godny naśladowania dla innych wspólnot KSM w naszej diecezji i Polsce. KSM w naszej parafii od początku swojej działalności czynnie angażuje się w życie parafii. Organizowaliśmy zbiórkę pieniędzy dla chorego chłopca, spotkanie ze św. Mikołajem na oddziale dziecięcym w szpitalu w Janowie, w Domu dziecka i parafii, pantomimy dla dzieci czy akcję propagowania czytania Pisma Świętego w Tygodniu Biblijnym. Po Mszy Świętej razem z rodzicami przeszliśmy do Domu parafialnego na poczęstunek oraz wspólną integrację.

KSM w naszej parafii został powołany do istnienia dekretem Zarządu Diecezjalnego KSM-u z dnia 25 listopada 2001 roku. Wówczas KSM tworzyło 20 osób. – mówi Ks. Krystian Asystent Kościelny. Obecnie KSM w naszej parafii tworzy 12 osób.


GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...