Zjazd Diecezjalny KSM DS 2015

  Nadszedł długo oczekiwany dzień przez wszystkich druhów i druhen Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Około 100 uczestników zgromadziło się 9 maja w Sandomierzu na Zjeździe Diecezjalnym KSM DS.

Ten słoneczny dzień rozpoczęliśmy od części oficjalnej w Katolickim Domu Kultury św. Józefa, gdzie po uroczystym powitaniu i odśpiewaniu hymnu nastąpiło odczytanie sprawozdania rocznej działalności Zarządu Diecezjalnego.

Następnie Zastępca Przewodniczącego Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej  - Gabriela Turek złożyła wniosek o udzielenie absolutorium dla Zarządu, który został jednogłośnie przyjęty.

Kolejnym etapem części formalnej było omówienie bieżących spraw stowarzyszenia, m.in.  dotyczących składek, trwających akcji oraz przyszłych wydarzeń.

 Na sam koniec głos zabrał gość specjalny – ks. Tomasz Źwiernik – kapelan zakładu karnego w Zamościu. W swojej konferencji  podzielił się doświadczeniem  swojej pracy w tym miejscu. Opowiedział także o osobach, które tam przebywają, a także o tym, że nawet największy łotr może się nawrócić i doświadczyć Bożego Miłosierdzia. 

Po skończonej części  oficjalnej,  udaliśmy się wspólnie na Mszę świętą do Bazyliki Katedralnej, której przewodniczył asystent diecezjalny – ks. Tomasz Zdyb. Liturgię ubogaciła swoim śpiewem sekcja muzyczna. Następnie  wspólnym  korowodem, ze śpiewem na ustach, wyruszyliśmy w kierunku Placu Św. Wojciecha,  gdzie odbyła się dalsza część zjazdu.  Po spożytym posiłku, przy rytmach skocznej muzyki, nasz wodzirej Damian Warchoł zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy.

W międzyczasie rozpoczął się Diecezjalny Turniej KSM DS w piłkę siatkową, do którego przystąpiło  7 oddziałów: Chmielów, Jeżowe, Lipa, Stany,  Sarnów, Sandomierz (MBKP) oraz Opatów. Rywalizacja była naprawdę zacięta. Z meczu na mecz emocje wśród uczestników i kibiców rosły, coraz bardziej.

W meczu finałowym znalazł się oddział z Chmielowa oraz Jeżowego.  Po zaciekłej i wyrównanej walce zwycięzcą I Diecezjalnego Turnieju KSM DS został oddział KSM w Chmielowie. Na drugim miejscu znalazł się oddział Jeżowe, natomiast na trzecim oddział z Sarnowa.

Po odebraniu nagród przez zwycięzców, uczestnicy zjazdu rozjechali się do domów w pogodnej atmosferze, z myślą, że już niebawem znowu wszyscy się spotkamy, tym razem w Zabawie.

 

Katarzyna Łeptuch
Z-ca Prezesa KSM DS

GALERIA 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...