Obóz wakacyjny KSM DS w Ochotnicy Dolnej

   Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, czas, w którym możemy odłożyć na bok nasze troski. Warto jednak pamiętać, że naszej edukacji duchowej nie obowiązują żadne wczasy. Z tej racji druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej wyruszyli w góry by być bliżej samego Boga natomiast „strome podejścia kształtowały charakter, a kontakt z przyrodą dał  pogodę ducha”. Obóz wakacyjny w Ochotnicy Dolnej pod hasłem „Szlakiem wyzwania”  odbył się w dniach 09.07-14.07.2014 r., a przez ten czas nuda była pojęciem abstrakcyjnym.

Już pierwszego dnia na uczestników obozu czekało wiele tańców i zabaw integracyjnych, mających na celu rozruszanie towarzystwa. Cel został osiągnięty, ponieważ bez problemu zawiązaliśmy wspólnotę. Dokonaliśmy również podziału na grupy, gdzie każda z nich miała indywidualny okrzyk, nazwę i kolor.

         Następnego dnia bez żadnych problemów wyruszyliśmy w góry. Pomimo stromych i wymagających podejść z uśmiechem na twarzy zdobyliśmy szczyt – Lubań. Po powrocie do ośrodka, głodni wrażeń urządziliśmy sobie mały konkurs muzyczno-wokalny, czyli karaoke. Odbyło się tego dnia także spotkanie dotyczące Światowych Dni Młodzieży, podczas którego przedstawiono jego historię, ideę, symbole, plan, a także podejmowane akcje zarówno w Polsce
i diecezji. Jako podsumowanie wyświetlono film „Cyrenejczycy”, który ukazuje wędrówkę Krzyża ŚDM po całym świecie, niesiony przez miliony ludzi młodych.

W sobotę w ramach odpoczynku pojechaliśmy nad jezioro Czorsztyńskie, gdzie czekał na nas rejs statkiem oraz relaks na plaży. Nie był to koniec atrakcji, ponieważ tego dnia zmierzyliśmy się jeszcze w zawodach sportowych oraz zagraliśmy w podchody. W tym dniu odbyła się także Msza św. prymicyjna ks. Damiana Zielińskiego, który zasilił grono kadry w czasie całego obozu. Cały dzień zakończyło „Pidżama party” zorganizowane późnym wieczorem.

Niedziela była dniem ekstremalnym, ponieważ znów rzuciliśmy wyzwanie górom. Tym razem pod nasz ostrzał padł szczyt – Wysoka. Każdy dał z siebie wszystko, by wejść na samą górę i tym samym zbliżyć się do Boga. W ośrodku przygotowaliśmy również pogodny wieczór i zabawny integracyjne.

Pomimo ambitnych planów na poniedziałek, szybko zostały one rozwiane przez pogodę. Z tej racji jako alternatywę wybraliśmy wycieczkę do Zakopanego, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy bardzo pozytywnie zareagowali na wieść o podróży na Krupówki. Na dodatek po powrocie urządziliśmy dyskotekę, która idealnie zakończyła nasz dzień.


       No i nadszedł dzień odjazdu. Po porannym spakowaniu, wyruszyliśmy w trasę. Zanim jednak dotarliśmy do domów, zawitaliśmy do Zabawy – miejsca, które związane jest z naszą patronką bł. Karoliną Kózkówną. Uczestniczyliśmy tam w Eucharystii oraz bliżej poznaliśmy naszą patronkę. Następnie udaliśmy się na poczęstunek do Zabawskiej stodoły, po czym podsumowaliśmy obóz, rozdaliśmy nagrody za różne osiągnięcia i odjechaliśmy w nasze strony.

W programie każdego dnia była także wspólna Eucharystia, apel jasnogórski oraz animacja muzyczna.

Mimo, że ciężko się rozstawać i opuszczać takie wspaniałe grono przyjaciół, wiemy, że jeszcze nie raz powtórzymy tę niesamowitą przygodę.

 

Krystian Dudek

Z-ca Sekretarza KSM DS

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...