Reaktywacja oddziału KSM przy parafii pw. MBKP w Sandomierzu

 W dniu 4 października bieżącego roku w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu odbyła się uroczysta Msza Święta podczas której został reaktywowany oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Po rocznym przygotowaniu grupa siedemnastu osób wyraziła publicznie swoją gotowość do służenia Bogu, Bliźniemu oraz Ojczyźnie.
Liturgii przewodniczył Ks. Proboszcz Marek Flis, Asystent diecezjalny ks. Tomasz Zdyb oraz  Dyrektor Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu Ks. Leszek Pachuta.
Młodzież po homilii ks. Tomasza została przedstawiona z imienia i nazwiska przez ks. Jana Kanię- opiekuna oddziału.

Później młodzi odpowiadali na zadawane pytania w których zawarte zostało wyznanie wiary i podjęcie decyzji o swej gotowości w podejmowanych zadaniach. Następnie wszyscy klęcząc zostali pobłogosławieni i oficjalnie włączeni do grona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji sandomierskiej.

Stowarzyszenie to działało kiedyś przy parafii  jednak potrzebna była jego oficjalna reaktywacja. Młodzi, którzy zostali oficjalnie przyjęci do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przez ostatni rok intensywnie do tego wydarzenia się przygotowywała przez cotygodniowe spotkania, które miały charakter formacyjny, integracyjny, modlitewny oraz dyskusyjny. Uczestniczyli w wielu akcjach  m.in. peregrynacji symboli ŚDM w parafii, uczestniczyli we Mszy Św. za żołnierzy wyklętych, zbierali listy i drobne prezenty dla chorego kolegi Emmanuela, brali udział w konkursie organizowanym przez Caritas „Dlaczego warto pomagać?” oraz w czuwaniu modlitewnym pt. ”Bliżej świętych”. Dodatkowo odbył się rajd rowerowy. Brali udział w XXXIII pieszej pielgrzymce Ziemi Janowskiej na Jasną Górę, sprzedawali kartki świąteczne oraz gadżety na zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Plan na kolejny rok jest jeszcze bardziej ambitny. Młodzi z parafii jak sami mówią mają nadzieje na owocną współprace między sobą i dalszą aktywność w parafii a wszystko to zgodnie z hasłem „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie, gotów!”

Warto dodać, że KSM który oficjalnie zaczyna już swoją pracę przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i Św. Jana Kantego jest jedynym takim stowarzyszeniem działającym w Sandomierzu.

Natalia Łukawska
Prezes oddziału KSM przy parafii pw. MBKP w Sandomierzu

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...