25-lecie istnienia oddziału KSM w Krzątce

  Dnia 17.10.2015r. nasz oddział KSM obchodził 25-lecie swojej działalności. Jest on najstarszym KSM-em w diecezji sandomierskiej. Został założony przez ks. Zbigniewa Mistaka, a pierwszym prezesem był Jan Wilk, który został księdzem.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. o godzinie 17.00. Celebrował ją ks. proboszcz Stanisław Jagustyn. Nie zabrakło na niej byłych i obecnych członków KSM-u, jak i sekcji muzycznej diecezji sandomierskiej, która uświetniła przebieg ceremonii. Podczas Mszy Św. ks. Jagustyn przedstawił historię powstania KSM-u oraz jej aktualną działalność na różnych płaszczyznach. Stowarzyszenie KSM ma istotne znaczenie w życiu parafii, diecezji. Praca członków KSM została również doceniona przez kierownictwo diecezjalne KSM, od którego otrzymaliśmy podziękowania i list gratulacyjny.      

Po Mszy Św. został odprawiony różaniec w intencji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na koniec  odśpiewaliśmy hymn KSM-u i udaliśmy się do remizy na wspólne spotkanie. Na wszystkich zebranych czekał gorący posiłek, przekąski, ciasta, kawa, herbata. Przy suto zastawionych stołach odbywały się pełne wzruszeń i wspomnień rozmowy uczestników spotkania. Urozmaicały je tańce i atrakcyjne zabawy prowadzone przez Damiana Warchoła. Wszyscy mieli okazję obejrzeć przygotowane dokumenty – albumy, kroniki, zdjęcia, dyplomy z ćwierćwiecza pracy KSM-u.

Każdy z zaproszonych gości otrzymał od kierownictwa drobny upominek z symbolami KSM. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i niezwykle zachwyceni przebiegiem jubileuszu. Z utęsknieniem będą oczekiwać na następne. Oby ich było jak najwięcej!

 

Dominika Sudoł

Z-ca sekretarza oddziału KSM w Krzątce

GALERIA

 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...