Dni Formacyjne KSM DS 23-25.10.2015

  Radość, wspólnota, praca - trzy słowa, którymi można opisać jesienne dni formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.
                W dniach 23-25 października bieżącego roku ośrodek „Augustianum" w Radomyślu nad Sanem gościł 38-osobową grupę młodzieży z Gościeradowa, Iwanisk, Jeżowego, Krzątki, Kurzyny, Lipy i Sandomierza. Kadrę odpowiedzialną za przeprowadzenie szkolenia stanowiły osoby z Zarządu Diecezjalnego KSM DS: Robert Dec, Katarzyna Łeptuch, Damian Warchoł, Krystian Dudek, Anna Kaczmarzyk. Duchową opiekę nad uczestnikami sprawował Asystent Diecezjalny KSM – ksiądz Tomasz Zdyb.
                Większość osób przybyła na Dni Formacyjne na pierwszą część szkolenia „zero” podczas którego zdobywali podstawową wiedzę o stowarzyszeniu i liturgii. Prócz nich siedem druhen przygotowywało się do pełnienia funkcji zastępowego.  

                Po piątkowej kolacji i odbyło się pierwsze spotkanie, a po nim różaniec i Msza Święta. Pobudka o 7 godzinie i poranna rozgrzewka na świeżym powietrzu rozpoczęły sobotni dzień, który w większości składał się ze spotkań uczestników podzielonych na cztery grupy z kadrą. Nie mogło zabraknąć również obowiązkowych elementów szkolenia takich jak Eucharystia, adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego czy tańców i zabaw integracyjnych. KSM-owicze do późnych godzin nocnych analizowali sporządzone podczas spotkań z instruktorami notatki i materiały. Na niedzielną Mszę Świętą wszyscy udali się do Kościoła Parafialnego przy ośrodku. Był to wyjątkowy czas ponieważ prócz parafian i uczestników szkolenia na liturgii byli obecni również członkowie Legionu Maryi. Po powrocie do ośrodka rozpoczął się długo wyczekiwany egzamin, który udało się zdać wszystkim obecnym. Pyszny obiad, sprzątanie pokoi oraz podziękowania były ostatnimi elementami jesiennych dni formacyjnych.  Około godziny 14 uczestnicy szkolenia pełni nowego zapału do pracy i z nowymi znajomościami rozjechali się do swoich parafii.
               

Robert Dec
Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM DS

GALERIA 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...