Zjazd Diecezjalny KSM DS 21.11.2015

  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jedno z najważniejszych uroczystości dla całego KSM-u.

Tego dnia jako druhny i druhowie spotykamy się razem, by wspólnie uczestniczyć w święcie patronalnym. Wtedy również kandydaci wypowiadają Bogu pełne zapału „Gotów” składając uroczyste przyrzeczenie.

Z tej okazji  21 listopada 2015 r. w Sandomierzu odbył się Zjazd Diecezjalny. Na samym początku w sandomierskiej Katedrze, wypełnionej pięknym śpiewem Sekcji Muzycznej KSM, uczestniczyliśmy w Mszy świętej . Przewodniczył jej bp. Krzysztof Nitkiewicz, który w swoim kazaniu zachęcał, byśmy nieustannie dbali o drugiego człowieka, darząc go ogromnym ciepłem oraz troską. Podczas mszy odbyło się również przyrzeczenie nowych członków. W tym roku do grona KSM przystąpiło 12 osób.

Pod zakończonej liturgii udaliśmy się do Katolickiego Domu Kultury, gdzie odbyła się oficjalna część Zjazdu. Po serdecznym powitaniu przez Zarząd wsłuchaliśmy się w świadectwo ojca Tytusa. Opowiadał on jak znalazł Boga w swoim życiu  i co zachęciło go do wstąpienia do zakonu. Mówił, że nie warto oglądać się w przeszłość, czy rozmyślać o przyszłości, ponieważ nasze życie dzieje się tu i teraz. Wspomniał, że warto żyć chwilą obecną, teraźniejszością. Po tej niesamowitej prelekcji przystąpiliśmy do omawiania spraw bieżących. W naszych prezentacjach poruszyliśmy temat m.in.:

- Świątecznej Paczki

- Spotkania Opłatkowego

- Obozu zimowego

- Debaty Walentynkowej

Następnie poruszyliśmy również temat regulacji składek oraz braków w dokumentacji oddziałów. Opowiedzieliśmy jak ważne jest dbanie o te kwestie i zachęciliśmy do regularnego uzupełniania zaległości.

Część oficjalną zwieńczyła wspólna modlitwa, po której udaliśmy się na poczęstunek. W tej części druhny i druhowie mogli odnowić swoje znajomości i swobodnie porozmawiać z przyjaciółmi przy dobrym cieście oraz herbacie.

                W takim dobrym smaku wszyscy pożegnaliśmy się i powróciliśmy do naszych oddziałów

 

Krystian Dudek

Z-ca Sekretarza  KSM DS 

GALERIA

Nasze akcje


  




Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...