Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe KSM DS 2016

  Jak co roku zgodnie z naszą jakże piękną tradycją, w dniu 10 stycznia bieżącego roku odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe, które miało miejsce w Ośrodku Rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem. Głównym celem naszego zgromadzenia było wspólne celebrowanie narodzonego dzieciątka Jezus.
 
Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o Bożym Narodzeniu, wplecione we współczesną misyjną historię. Jasełka zaprezentowała grupa z parafii Wrzawy, zaś Eucharystie swoim śpiewem wzbogaciła schola z parafii Turbia.
Kolejnym punktem programu był uroczysta Msza Święta, której przewodniczyli Biskup Radomski i Krajowy Delegat KEP ds. KSM oraz Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży  Henryk Tomasik wraz z Biskupem Sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem i licznie przybyłymi kapłanami.
Podczas homilii bp H. Tomasik nawiązał do jakże ważnego wydarzenia w naszym życiu jakim jest Chrzest Święty. Zaznaczył, że podczas tego sakramentu wszyscy otrzymaliśmy piękne imię chrześcijanina. Zachęcał także młodych, aby ochoczo włączali się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które zbliżają się wielkimi krokami.
Po zakończonej uroczystej Mszy Świętej wszyscy udali się na gorący posiłek, a zaraz po nim rozpoczęły się wspólne zabawy z zespołem „Trio z Rio”.
Kolejnym punktem spotkania było rozpoczęcie Opłatka, który został uświetniony śpiewem Sekcji Muzycznej KSMu. Wstępem do dalszych atrakcji było piękne wykonie piosenki pt. „Znak Pokoju”, podczas której zaczęto dzielić się opłatkiem. Po wszystkim Ks. Tomasz Zdyb- Asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej poprowadził modlitwę, po której wszyscy zasiedliśmy do stołów. Najedzeni, zaczęliśmy wspólne kolędowanie, które poprowadziła Sekcja Muzyczna.
Następnie nadszedł czas na zabawy. Pierwszym grą była „Postaw na milion. Wersja świąteczna”, w której wyznaczone dwie osoby z każdego oddziału musiały wykazać się wiedzą z zakresu tradycji oraz obyczajów bożonarodzeniowych. Po zaciętej walce na podium stanęli:

I miejsce: oddział KSM z Sandomierza
II miejsce: oddział  KSM ze Szczecyna
III miejsce: oddział KSM z Krzątki

Kolejnym konkursem był „Jaka to kolęda?”. Zabawa polegała na tym, aby w jak najkrótszym czasie odgadnąć tytuł danego utworu. W tym konkursie najlepsi okazali się:

I miejsce: KSM Lipa
II miejsce :  KSM Chmielów
III miejsce: KSM Sarnów

     Pomiędzy zabawami głos zabrał Prezes KSM Diecezji Sandomierskiej -  Robert Dec, który przedstawił ogłoszenia bieżące oraz informacje na temat zbliżającego się balu w Jeżowem , wyjazdu do Ochotnicy Dolnej oraz debacie walentynkowej. Przypomniał także o sprawozdaniach rocznych.
      Na zakończenie zjazdu cały zarząd serdecznie podziękował wszystkim oddziałom za przybycie oraz tym, którzy zaangażowali się w sprzedaż kalendarzy misyjnych ,a także w akcje pomocy domom dziecka. Dla nich zaś zostały przygotowane pamiątkowe podziękowania od dyrektorów placówek.
 


Natalia Łukawska
Prezes Oddziału KSM przy par. MBKP w Sandomierzu

 
GALERIA 
 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...