Dni Formacyjne KSM DS 14-16.10.2016r.

        Bieżący rok formacyjny nasi KSM-owicze rozpoczęli bardzo aktywnie- a mianowicie w dniach 14-16 października 2016 roku, prawie siedemdziesięcioosobowa grupa młodych z całej diecezji udała się do Radomyśla nad Sanem w celu pracy nas sobą i możliwości bliższego spotkania się z Panem Bogiem.

Pierwszy dzień szkolenia rozpoczął się w piątek po południu. Około godz 17:30 wszyscy uczestnicy zebrali się wspólnie na auli, na której zostali przywitani przez prezes KSMu- Roberta Deca, który przybliżył wszystkim cel spotkania oraz odczytał plan na resztę pobytu w ośrodku. Następnie wszyscy razem udali się na posiłek po którym podążyli na Mszę Świętą, której przewodniczył Ks. Damian Zieliński. Po Eucharystii młodzież w swoich grupach wraz z wyznaczoną osobą z Zarządu udała się na pierwsze spotkanie formacyjne.

Kolejny dzień był równie owocny jak pierwszy. Zmotywowana do pracy nad sobą młodzież dzień rozpoczęła rozgrzewką a następnie udała się na Mszę Świętą. Po porannych rytuałach nastąpił czas na pracę wraz ze swoimi grupami. Przerywnikiem wytężonego działania był posiłek, po którym nastąpił czas wolny. Młodzi z diecezji wspólnie rozmawiali, ale także studiowali wiedzę nabytą na spotkaniach. Kolejnym punktem dnia była Koronka do Bożego Miłosierdzia, w którą ochoczo zaangażowali się uczestnicy. Następnie zostały przeprowadzone ostatnie spotkania formacyjne, po których wszyscy wspólnie odmówili różaniec prowadzony przez kandydatów na zastępowych w języku łacińskim.

Był czas na pracę, więc nie mogło zabraknąć go na zabawę i nawiązywanie nowych przyjaźni, dlatego wszyscy około godz. 19:00 spotkaliśmy się na auli, gdzie wspólnie oddaliśmy się w wir szalonej zabawy. Na zakończenie tego jakże owocnego dnia razem udaliśmy się do kaplicy, gdzie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, przysłuchując się przepięknym rozważaniom.

Ostatni dzień Dni Formacyjnych, mógł być lekko stresujący ze względu na zbliżający się ogromnymi krokami egzamin. Mimo to, radości z pobytu w Radomyślu nie brakowało, a młodzi z wielką skrupulatnością przygotowali się do tego sprawdzianu. Następnie podczas posiłku nastąpiło omówienie wyników, a prezes Zarządu Diecezjalnego – Robert Dec podziękował wszystkim za przybycie i poświęcony czas oraz wyraził nadzieje na owocną współpracę z oddziałami.

Członek ZD KSM DS.

Natalia Łukawska 


GALERIA 

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...