Rekolekcje przed Przyrzeczeniem 11-13.11.2016

   11-13 listopada - to właśnie w tych dniach młodzi, gotowi służyć Bogu i Ojczyźnie spotkali się w Radomyślu nad Sanem podczas Rekolekcji przed Przyrzeczeniem. Uczestnikami byli KSM-owicze z oddziałów: Sandomierz, Krzątka, Kunów, Jeżowe, Zaklików, Ostrowiec Świętokrzyski.

Już w piątek rozpoczęliśmy wspólne rozmyślania - przybyli szukali różnicy pomiędzy ideałem a idolem. Dzień zakończył się Mszą świętą z konferencją Księdza Asystenta KSM DS Tomasza Zdyba. Podczas konferencji ksiądz zwrócił uwagę na naszych patronów, w szczególności św. Stanisława Kostkę, a także na znamienną datę 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

W sobotę dzień rozpoczął się wcześnie, bo już od 7:00. Po aktywnej rozgrzewce przyszedł czas na modlitwy poranne połączone z drugą konferencją. Po śniadaniu rozważaliśmy treść Roty Przyrzeczenia. Równocześnie odbywały się spotkania ze Szkoły Liturgii, gdzie uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę o m.in. podziale i częściach Mszy świętej, postawach i gestach liturgicznych, szatach liturgicznych. Przed południem odbył się również krąg biblijny prowadzony przez ks. Asystenta.

Wczesnym wieczorem udaliśmy się na Drogę Krzyżową z patriotycznym rozważaniami. Drogę wyznaczały nam brzozowe krzyże oświetlone światłem z zniczy. Znicze złożyliśmy na cmentarzu przy krzyżu upamiętniającym Powstanie Styczniowe.

Podczas całego weekendu nie zabrakło miejsca na integrację i odrobinę zabawy – w sobotni wieczór rywalizowaliśmy ze sobą wcielając się w rolę ninja, a także zgłębialiśmy literaturę, w szczególności Potop. Istotnym elementem Rekolekcji była sobotnia adoracja przeplatana rozważaniami oraz pieśniami.

Niedzielny poranek spędziliśmy na Msz św. w kościele parafialnym po niej odbył się egzamin, który wszystkim udało się zdać. Obiadem zakończyliśmy nasze spotkanie, choć rozstajemy się jedynie na tydzień – widzimy się na Zjeździe Diecezjalnym.

 

Anna Kaczmarzyk

Skarbnik ZD KSM DS.

GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...