Zjazd Diecezjalny KSM DS-19.11.2016

      W dniu dzisiejszym (tj. 19 listopada),w Wigilię Święta Chrystusa Króla Wszechświata odbył się kolejny już Zjazd Diecezjalny, podczas którego czternastu kandydatów na członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyło w Bazylijce Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przyrzeczenie, które pozwoliło im stać się pełnopranymi druhnami i druhami naszego Stowarzyszenia.

Wydarzenie rozpoczeliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Jerzy Dąbek- Wikariusz Generalny Diecezji Sandomierskiej. Podczas swojego kazania zwrócił uwagę na wartości, które wspólnie wyznaliśmy i podkreślił ich ogromną wartość w życiu każdego z nas. A także zaznaczył, że tylko człowiek, który jest w stanie zapomnieć o sobie, może w pełni poznać siłę Miłosierdzia Bożego i ogromną ważność drugiego człowieka w naszym życiu. Po tym nastąpiło przyrzeczenie do którego przystąpiła młodzież z oddziałów: Krzątka, Zaklików, Kunów, Sandomierz (parafia pw. MBKP) oraz Ostrowiec Świętokrzyski (parafia pw. NMP Saletyńskiej)


Po zakończonej liturgii udaliśmy się w uroczystym przemarszu do Domu Bł. Antoniego Rewery gdzie odbyła się oficjalna część Zjazdu. Po serdecznym powitaniu przez prezesa Zarządu Diecezjalnego – Roberta Deca, nastąpiło wręcznie legitymacji wraz z odznakami dla nowych członków oraz nominacji dla zastępowych z oddziałów: Sandomierz, Gościeradów, Lipa oraz Krzątka. Następnie zostały omówione wszystkie sprawy bieżące naszego stowarzyszenia.

Część oficjalną zwieńczył poczęstunek. W tej części druhny i druhowie mogli swobodnie porozmawiać z przyjaciółmi przy dobrym placku oraz herbacie.

Członek Zarządu KSM DS

Natalia Łukawska


GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...