Niedziela Palmowa 2017

         8 kwietnia XXXII Światowy Dzień Młodzieży świętowaliśmy wspólnie w Sandomierzu podczas Niedzieli Palmowej. Spotkanie rozpoczęło się na Rynku Sandomierskim zawiązaniem wspólnoty, następnie, wszyscy zgromadzeni, uczestniczyli w uroczystej procesji do Bazyliki Katedralnej. Tam odbyła się msza święta, podczas której Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz skierował słowo do młodych. W obstawę liturgii bardzo licznie zaangażowany był KSM, który był odpowiedzialny za czytania, modlitwę wiernych oraz procesję z darami.

Druga część obchodów Niedzieli Palmowej odbyła się w Katolickim Domu Kultury św. Józefa. Młodzież z oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii M.B. Królowej Polski w Sandomierzu przedstawiła Misterium Męki Pańskiej. Misterium przedstawiało historię Chrystusa od Wieczernika do Zmartwychwstania. Wiele partii śpiewanych oraz głębokie rozważania wprowadziły nas w nastrój tych wydarzeń.

 Po pięknym przedstawianiu odbył się wyczekiwany Konkurs Palm. Wzięły w nim udział zorganizowane grupy, które wspólnymi siłami przygotowali piękne palmy. Młodzież bardzo starannie się przygotowała, by swoją palmę wykonać jak i  zaprezentować jak najlepiej. Dzięki kreatywności młodych ludzi powstały wspaniałe wierszyki i piosenki o palmach. Ostatecznie Jury postanowiło nagrodzić palmy wykonane przez:

I miejsce – ex aequo oddział KSM z Krzątki oraz  młodzież ze Stalowej Woli

III miejsce – młodzież z Modliborzyc

Tego roku nie tylko wygrani zostali nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy. Każda drużyna otrzymała wazon związany ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Drodzy KSM-owicze dziękujemy Wam za obecność i zaangażowanie!

Anna Kaczmarzyk

Skarbnik Zarządu KSM DS

 GALERIA

Nasze akcje


  
Polub Nas !


   
       
Biuro KSM
Pl. św. Wojciecha 4
27-600 Sandomierz
Telefon: 15/6445867
E-mail: ksm.sandomierz @gmail.com
Pekao SA: 92 1240 2786 1111 0000 3685 1566
ładuje...